در حال بارگزاری ...

چگونه مثل یک بانوی شیک و با وقار لباس بپوشیم؟

تصویر یک را شکل بده
چگونه مثل یک بانوی شیک و با وقار لباس بپوشیم؟

بسیاری از خانمها می پرسند که «چگونه با وقار و زیبا (elegant) باشیم و زنان باوقار چطور باید رفتار کنند؟» شیک و با وقار بودن یک شیوه زندگی است و تمام کارهایی که شما انجام می دهید را در بر می گیرد، از جمله مد و استایل پوشش شما. در این مقاله، 9 قانون ساده مُد را به شما پیشنهاد می دهیم تا برای رسیدن به یک استایل واقعا شیک و با وقار از آنها استفاده نمایید. آماده اید؟

درس اول: یک بانوی شیک و باوقار نباید لوگوی بزرگ برندهای مختلف را به نمایش بگذارد

برخلاف تصور بعضی از افراد، زیبا و باوقار بودن به پول ارتباطی ندارد. زنان کم ثروتی هستند که بسیار شیک و با کلاس می باشند، همانطور که زنان بسیار ثروتمندی هم وجود دارند که بی کلاس و بی سلیقه هستند. لباس گران قیمت به تنهایی نمی تواند شما را به زیبایی و وقار برساند. بلکه این انتخاب و نگرش شماست که اهمیت دارد، نه پول.

توصیه من به شما: لوگوها و مارک های بزرگی که جلب توجه می کنند، توجه دیگران را به سمت قیمت و گران بودن لباس شما متمرکز می کنند. اما یک زن شیک و باوقار می خواهد به خاطر ویژگیهای درونیش، ذوق و سلیقه اش، استایل و شخصیتش مورد توجه قرار گیرد؛ نه اینکه چقدر کیف پولش پر است.

درس دوم: یک بانوی باوقار و باکلاس، رنگهای زیادی را با هم ترکیب نمی کند

این یک قانون مهم برای هر خانم شیک پوشیست: بیش از سه رنگ متفاوت را در یک لباس نپوشید. این موضوع به ویژه برای رنگ های اصلی (آبی ، قرمز ، زرد) اهمیت دارد. در غیر این صورت ممکن است در نهایت شبیه یک نقاشی شوید. همچنین نباید رنگ های گرم و سرد را مخلوط کنید.

توصیه من به شما: به طور کلی، بهترین کار این است که یک رنگ غالب، یک رنگ پاستلی (یا نسخه ملایمتری از رنگ غالب) و یک رنگ خنثی (سیاه، سفید، خاکستری) در لباس خود داشته باشید. دو رنگ نیز خوب عمل می کند، که بهتر است یکی تندتر باشد و دیگری ملایمتر.

درس سوم: یک بانوی شیک و باکلاس می تواند جذاب باشد اما سکسی نه

به یاد داشته باشید که درخشش یک بانوی زیبا هیچ اشکالی ندارد، اما برای شیک و باکلاس بودن، نیازی نیست ظاهرش مفهوم و پیامهای جنسی را به دیگران منتقل کند. هدف او این است که زیبا، باوقار و باکلاس شناخته شود، نه اینکه از نظر جنسی جذاب باشد.

توصیه من به شما: هنگام انتخاب لباسهای سکسی تر احتیاط کنید. اگر می خواهید شانه های خود را به نمایش بگذارید یا سر و سینه خود را بیشتر نشان دهید، باید همراه آن شلوار یا پیراهنی که قدش تا زیر زانوی شماست، بپوشید. یا اگر دامن بالای زانو می پوشید، نباید خیلی تنگ باشد و از پوشیدن لباس سکسی در قسمت بالاتنه خود پرهیز کنید. این دیگر انتخاب شماست: سکسی (یا بدن نما) در قسمت بالاتنه یا پایین تنه. نه هر دو\

(محافظه کار در قسمت پاها، سکسی در قسمت بازوها و احتمالاً پشت کمر، و به طور کلی زیبا و باکلاس)

(محافظه کار در قسمت شانه ها و سر، که اجازه می دهد یک لباس کوتاه تر پوشیده و پاها را بیشتر به نمایش بگذارد)

درس چهارم: یک بانوی شیک و باکلاس نباید کفشی با پاشنه های بلندتر از 8 سانتی متر بپوشد

استفاده از کفش پاشنه بلند قطعاً خیلی به جذابیت شما می افزاید، به شرطی که زیادی بلند نباشد. پاشنه های بلندتر از 8 سانت راه رفتن عادی را دچار مشکل می سازند و کفش های این مدلی برای مهمانی ها، رقصیدن و دلبری به کار برده می شوند – نه برای نمایش ظرافت و وقار شما. فقط زنان کوتاه قد (زیر 160 سانتی متر) می توانند بدون اینکه برداشت و مفهوم جنسی را به دیگران منتقل کنند، از کفشهای پاشنه 10 سانت یا بیشتر بپوشند.

توصیه من به شما: یک بانوی شیک و باوقار می تواند کفش پاشنه دار تا 8 سانت بپوشد، تا در عین با کلاس بودن، یک تصویر باوقار هم برای خود ایجاد نماید.

(حداکثر ارتفاع مناسب برای کفش به این صورت است)

درس پنجم: یک بانوی شیک و با وقار لباسهای کلاسیک و فراتر از زمان را ترجیح می دهد

یک وجه مشترک بین همه افرادی که در طول تاریخ فردی زیبا و شیک به حساب می آمدند این است که آنها دارای نوعی استایل با کلاس و ظریف بوده و همچنین کاملاً مطابق با آخرین مد و ترندها نبودند. آدری هپبورن در دهه 1950 با پوشیدن لباس های آن زمان یک بانوی شیک و زیبا شناخته می شد، و امروز او همچنان نمادی از ظرافت و زیباییست. همین امر برای کوکو شانل در دهه 1900 صادق بود. هر دو استایلی فراتر از زمان (بدون محدودیت) دارند و ثابت می کنند که این انتخاب درستیست.

توصیه من به شما: لباس هایی با خطوط تمیز، نه اشکالی عجیب و غریب، مانند یک پیراهن مشکی ساده، فراتر از زمان هستند. پیروی از ترندها هم ایرادی ندارد، اما نباید هدف اصلی شما باشد، باید اکسسوریها و لوازم جانبی خود را به حداقل برسانید.

(کلاه نامتعارف با لباسی بدون ساختار و کتی بزرگتر از سایز خود. بله، یک جور بی باکی در مد و فشن محسوب می شود اما نمایش دهنده درستی برای ظرافت و زیبایی نیست)

(لباس مشکی ساده فراتر از زمان)

درس ششم: یک خانم شیک و باوقار لباس تنگ یا بدن نما نمی پوشد

فراموش نکنید که یک بانوی با کلاس و با وقار دوست ندارد به دلیل جذابیت جنسی اش مورد توجه قرار بگیرد. ممکن است او جذاب و مسحور کننده باشد اما به عمد برای اغوا یا تحریک کردن دیگران تلاش نمی کند.

توصیه من به شما: هنگامی که می خواهید چیزی را با لباسهای تنگ و چسبان خود ست و هماهنگ کنید، مراقب باشید. اگر تاپ تنگی به تن دارید، در قسمت نیم تنه پایینی خود لباس گشاد تری پوشیده (به طور مثال یک دامن آزاد یا شلوار) و از پوشیدن لباسی تنگ پرهیز نمایید. و وقتی صحبت از لباس بدن نما می شود، میزان نمایش بدنتان باید به آستینها محدود شود، مثل یک پیراهن بدون آستین.

(وقتی در قسمت باسن بسیار تنگ باشد، و در عین حال شانه های شما هم کاملاً پوشیده نباشند، یک تصویر اغوا کننده سکسی برای شما ایجاد می نماید.)

(پیراهنی تنگ، اما شانه ها، بازوها و احتمالاً تا زانو را پوشانده و مشکی است. یعنی یک تعادل جالب بین ظاهری محافظه کارانه و سکسی)

درس هفتم: یک بانوی شیک و با وقار طرحهای مختلف را مخلوط نمی کند

یک خانم با کلاس و زیبا می داند که چگونه طرح مناسبی برای لباس خود انتخاب کند، و البته می داند که باید یک طرح باشد، نه چند نوع طرح چون باعث یک تضاد بصری می شود. پس به طور مثال اگر یک دامن طرحدار می پوشید، یک بلیز ساده برای آن انتخاب کنید.

توصیه من به شما: یک نوع طرح برای هر لباس انتخاب کنید و از موارد ضعیف مثل طرحهای پلنگی، رنگ های فلورسنت یا براق، زرق و برق اکلیلیو … پرهیز کنید.

(طرح واحدی که در اینجا نمایش داده شده است)

درس هشتم: لباس های یک بانوی باوقار و شیک متناسب هر موقعیتی است

زیبا و با شکوه بودن در یک جشن و مهمانی و با وقار و زیبا قدم زدن در کنار ساحل به روش های مختلفی نیاز دارید. برای یک بانو، تنها یک روش برای زیبا و باوقار بودن وجود ندارد، بلکه او باید استایل خود را متناسب هر موقعیتی انتخاب نماید. با جواهراتِ بسیار در جنگل قدم زدن به همان اندازه مضحک است که در یک میهمانی گالا با لباس های عادی خیابانی حضور یابید.

توصیه من به شما: استایل و روش خود را با ظرافت و زیبایی برای هر مناسبتی هماهنگ کنید. به عنوان مثال ، در طول روز از رنگ های گرم استفاده کنید، در شب از رنگ های تیره، هنگام ملاقات معمولی با دوستانتان لباس ساده بپوشید و لباسهای آراسته تر یا شیکتر خود را بگذارید برای موقعیتهای اجتماعی سطح بالاتر. زیبا و باوقار بودن یعنی انتخاب لباس های مربوط و مناسب هر موقعیتی.

(مثلا این لباس زرد بلند برای محیطی متفاوت از کنار دریا مناسب نخواهد بود)

درس نهم: یک بانوی شیک و با وقار بیش از حد از اکسسوری (لوازم جانبی پوششی) استفاده نمی کند.

اکسسوریها باید دقیقاً به این صورت باشند: یک مکمل برای لباس، نه اینکه توجه و تمرکز اصلی لباس شما را به خود اختصاص دهند. توجه بیش از حد به اکسسوریهای متعدد، برداشت سطحی و تصنعی بودن برای شما می سازند نه زیبایی.

توصیه من به شما: اکسسوریهای خود را با دقت ست کنید. اگر از کلاه بزرگ و برجسته ای استفاده می کنید، کیف ظریف تری به همراه داشته باشید. اگر گردنبند زیبا و بزرگی به گردن می کنید، پس از دستبندها یا گوشواره های ظریفتری استفاده نمایید.

(لباس، کیف و دستکش سیاه، بدون گردنبند: او انتخاب کرده تا توجه را روی گوشواره های زیبایش متمرکز کند)

(گردنبند بزرگ، مرواریدهای بزرگ به عنوان گوشواره ، لب های براق با رژ تند، چندین دستبند: این زن توجه را به نقاط مختلف بسیاری از پوشش می کشاند).

پس نتیجه می گیریم که آراستگی و زیبایی ساده، کلید زیبا و با شکوه بودن است. به یاد داشته باشید ، شما به یک خانم زیبا و با وقار بیشتر به خاطر نگرش، شخصیت و سلیقه اش توجه می کنید و او همه این جنبه ها را در لباسی که می پوشد با سادگی و ظرافت و شکوه بیان می نماید.

منبع:

acdebernadac.com

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *