در حال بارگزاری ...

۸ اشتباه رایج شغلی که مدیران و صاحبین کسب و کار باید از آن اجتناب نمایند.

تصویر یک را شکل بده
۸ اشتباه رایج شغلی که مدیران و صاحبین کسب و کار باید از آن اجتناب نمایند.

اخیراً از من خواسته شد که به موضوع “اشتباهاتی که زنان در فضای کسب و کار و تجارت مرتکب می شوند” بپردازم. البته این نکته را باید خاطر نشان کنم که اشتباهات شغلی رایجی که قرار است در مطلب پیش رو با شما در میان بگذارم مطمئناً فقط مختص زنان نیست. بنابراین هم مردان و هم زنان می توانند از اشتباهات تجاری زیر آموخته و بهره مند شوند. و اگر متوجه شدید که برخی از این موارد برای شما آشناست، جای تعجبی ندارد.

۱. با انجام کار بدون مزد موافقت کنید. ❌

کارآفرینان گرامی، شاید منطقی به نظر برسد که یک «نمونه رایگان» از خدمات حرفه ای خود را به منظور معرفی تخصص و حرفه ای که دارید، به گروهی از مشتریان جدید ارائه دهید. جدای از آن، آیا وقتی افراد شما را در حال کار ببینند، احتمال اینکه با شما تماس بگیرند، بیشتر نمی شود؟ بله و نه… شکی نیست که شما دوباره فراخوانده خواهید شد، آن هم برای یک سخنرانی رایگان دیگر!
البته که ارائه خدمات به منظور هدفی خاص، یا کمک به جامعه به وسیله اهدای خیرخواهانه ی وقت و استعدادتان، توفیر دارد. اما دلیل هم نمی شود دور شهر دوره بیفتید و خدمات و محصولات خود را رایگان ارائه دهید. لپ کلام، میزان پولی که به شما پرداخت خواهد شد رابطه مستقیمی دارد با میزان ارزشی که شما برای کار و تخصص و استعداد خود قائلید.

۲. کمتر از آنچه که لیاقتش را دارید بپذیرید. ❌

در مورد نرخ بازار برای محصول یا خدماتی که ارائه می‌دهید تحقیق کنید و از آن پایین‌تر نروید. همیشه کسانی هستند که می خواهند مصرانه «چانه بزنند»، اما این خطرناک است که قیمت خود را برای یک شخص یا شرکت، و نه برای دیگری، کاهش دهید آن هم بدون دلیلی مشخص و معقول.

۳. آنچه را که می خواهید درخواست نکنید. ❌

تمرین کنید که انتظارات خود را به شیوه ای قاطعانه (نه پرخاشگرانه) بیان کنید که نشان دهنده احترام به خود و طرف مقابل است. «آقای / خانم …. من بیش از یک ساله که در این بخش بودم و در این مدت رقمها به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده. من به تنهایی درآمد سالانه شرکت رو 42 درصد افزایش دادم و بر اساس همین رقم، درخواست ۱۵ درصد افزایش حقوق رو دارم. [ممنون میشم که به درخواستم ترتیب اثر بدید]»

۴. رقابت خود را دست کم بگیرید. ❌

هنگامی که در کار حرفه ای خود در حال پیشرفت هستید، یکی از اشتباهات رایج شغلی که ممکن است مرتکب شوید این است که از عملکرد خود راضی شده و به آنچه هستید و دارید اکتفا کنید (اشتباهی که بسیاری مرتکب آن می شوند). مهم است که به یافتن راه هایی برای بهبود محصول یا خدمات خود ادامه دهید، به طور منظم با مشتریانتان ارتباط برقرار کرده و تلاش کنید ارزشی ارائه دهید که شما را از رقبایتان متمایز نماید.

۵. برای راحتی لباس بپوشید نه برای کسب و کارتان. ❌

چه کسی می گوید شما نمی توانید هر دو را انجام دهید؟ مجلات یا کاتالوگ ها را ورق بزنید، در اینترنت بگردید و از تصاویر و صفحات پینترست دیدن کنید. به جستجو ادامه دهید تا زمانی که بتوانید یک استایل حرفه ای برای خود ایجاد نمایید. حتی اگر از خانه کار می کنید یا در دفتری مستقر هستید که رفت و آمد کمی دارد، این بدان معنا نیست که در طول روز کاری نیاز نیست بهترین ظاهر خود را داشته باشید. صرف نظر از محیط شرکتی که در آن مشغول هستید، لباسی را به تن کنید که منجر به موفقیت شما شود.

۶. در طول روز کاری در شبکه های اجتماعی شخصی خود پست بگذارید. ❌

اگر در طول روز چندین بار به شبکه های اجتماعی خود می روید، پست دیگران را لایک می‌کنید، با دیگران دوست می‌شوید و برایشان کامنت می‌گذارید (و آن‌ها هیچ ربطی به کسب‌وکار شما ندارند)، این پیام را به همکاران خود می رسانید که زمان زیادی در اختیار دارید. اما اگر شبکه های اجتماعی شما بخشی از کسب و کارتان هستند، مطمئن شوید که به طور منظم به روزرسانی می شوند و اطلاعات مفید، آموزنده و سرگرم کننده ای را به مخاطبین ارائه می دهند. فراموش کردن اینکه حضور شما در فضای اینترنت امتداد خود شماست، یکی از اشتباهات شغلی متداولیست که هر روز شاهد آن هستیم.

۷. زمان زیادی را برای بستن قرارداد صرف کنید. ❌

اگر متوجه شدید که زمان زیادی را صرف متقاعد کردن کسی در مورد ارزش خود و خدماتتان می کنید، یا مشتری احتمالی مدام قول می‌دهد «در چند روز آینده» تصمیمی بگیرد، اما مدام جلسات را لغو می کند، آن‌ها را رها کرده و مشتریان مناسب‌تری برای خود پیدا کنید. همیشه بهتر است با افرادی کار کنید که به خدمات یا محصول شما علاقه مندند (و توانایی پرداخت هزینه های آن را دارند).

۸. بخواهید همه شما و خدماتتان را دوست داشته باشند. ❌

این یک هدف غیر واقعی است. شما یک تشویق کننده نیستید، بلکه یک مدیر اجرایی هستید. از شما خواسته می شود تا تصمیمات دشواری بگیرید؛ پس پشت آنچه باور دارید بایستید. بهترین منافع مشتری خود را در ذهن داشته باشید، با صداقت رفتار کنید و شهرتی برای خود و خدماتتان بسازید که مردم بتوانند روی آن حساب کنند.

منبع: dianegottsman.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *