اگرچه مد جزئیات کوچکی را تغییر می دهد، اما هسته اصلی لباس رسمی اداری در طی دهه ها تغییر زیادی نکرده است. پوشیدن لباس رسمی کسب و کار از جهاتی آسانتر از لباس راحت کاری است، چون پارامترهای آن بسیار کمتر و به خوبی تعریف شده اند. معمولاً از آقایان و خانم ها انتظار می رود کت و شلوار و کت و دامنی(بانوان ایرانی: مانتو و شلوار) بپوشند که معمولاً به رنگهای خنثی هستند. به طور کلی مردان و زنان چنین لباس می پوشند:

  • برای آقایان:  کت و شلوار رسمی، پیراهن رسمی، کفش رسمی  و کراوات. گاهی شلوار شیک و رسمی با کت اسپرت، جایگزین قابل قبولی برای یک کت و شلوار کاری است. اغلب یک پیراهن بدون یک پوشش روی آن (مثل کت، کاپشن یا پلوور) نیز قابل قبول محسوب می شود.
  • برای خانمها: کت و دامن رسمی، بلیزر (یک نوع کت سبک پشمی)، بلوز، کفش رسمی. پوشیدن شلوار با کت نیز قابل قبول است. یک لباس محافظه کارانه می تواند جایگزین مناسبی برای یک کت و دامن/شلوار رسمی باشد.
  • برای بانوان ایرانی: مانتو و شلوار اداری رسمی، کفش رسمی، مقنعه مناسب و عرف محیط کار. یک مانتوی محافظه کارانه می تواند جایگزین خوبی برای یک مانتو شلوار اداری رسمی باشد

۲٫ برگه برنده خود را بردارید.

کت و شلوار/مانتو و شلوار باید برای اندام شما متناسب باشد. رنگهای مات یا به همراه راه راه باریک مناسب بوده و باید کیفیت خوبی داشته باشند. قد دامن/مانتوی شما باید تا روی زانویتان بوده و اندازه آن هم خیلی تنگ نباشد.

شما مجوز کافی برای مشاهده این صفحه را ندارید!

برای مشاهده این صفحه نیازمند شرایط زیر هستید:

حداقل امتیاز 350 امتیاز

ادامه در مقاله چگونه حرفه ای لباس بپوشیم؟ – ۳