در حال بارگزاری ...

چطور کیف خود را با ظرافت و شیک حمل کنیم؟

تصویر یک را شکل بده
چطور کیف خود را با ظرافت و شیک حمل کنیم؟

اتیکت و آداب حمل کیف دستی برای بانوان

نحوه دست گرفتن کیف دستی، نه تنها در مورد شخصیت یا استایل شما بلکه در مورد آداب و اتیکت شما نیز حرفهای زیادی برای گفتن دارد. چگونه هنگام حمل انواع کیف های دستی وقار و شکوه خود را حفظ کنیم؟ چگونه می توان نقص های خود را با آن پنهان نمود؟ کیف دستی خود را بردارید و توصیه های ما را امتحان کنید!

به این تصاویر نگاهی بیندازید ، کدام یک هنگام حمل کیف دستی از حالت و وضعیت بدنی مناسبی برخوردار است؟ کیت میدلتون ، دوشس کمبریج یا مانوشی چیلار ، میس ورلد 2017؟

کیت میدلتون
مانوشی چیلار

وضعیت بدنی زیبای خود را حفظ کنید

اول از همه، زیبا به نظر رسیدن هنگام حمل کیف، یک وضعیت بدنی زیبایی را می طلبد. شانه ها را به سمت عقب و پایین نگه دارید، چانه را موازی با زمین قرار دهید، بالا تنه خود را زیبا نگه دارید.

چگونه باید انواع کیف های دستی را حمل کرد؟

 • کیف رودوشی
  بند را روی شانه چپ خود قرار دهید. نگه داشتن کیف در سمت چپ به شما امکان معاشرت با دیگران را می دهد چون دست راست دست تعاملات اجتماعی است، چه چپ دست باشید چه راست دست.
  وسط قسمت جلوی بند کیف را بگیرید تا هنگام راه رفتن کیف خود را در جای خود نگه دارید.
 • کیف حمایلی
  بند این نوع کیف را روی یک شانه و بدن خود به شکل مورب بیاندازید و کیف را پشت سر یا جلوی خود نگه دارید.
  استفاده از این نوع کیف به شما امکان می دهد تا از فشاری که روی کمر شماست کم کنید. چون می توانید طول بند را تنظیم کرده و وزن را روی بدن تقسیم نموده و میزان تاب خوردن آن روی شانه را کاهش دهید.
 • کیف هایی با دسته کوتاه
  دسته این نوع کیف را در دست چپ خود نگه دارید، ضمن اینکه بازویتان آرام و متین در کنار بدنتان قرار گرفته است.

برای اینکه ظاهر شیکتر و لطیفتری داشته باشید هم می توانید دست خود را از داخل دسته رد کرده و اجازه دهید دسته بر روی ساعد شما قرار بگیرد، کف دست خود را به سمت بالا چرخانده و انگشتانتان را در حالت آرام نگه دارید. اکنون کیف خود را به آرامی کنار کمر خود نگه دارید تا قدری بتواند روی انحنای لگن شما جای بگیرد. (این شیوه طبیعتا برای کیف هایی بهتر است که استحکام مناسبی هم دارند نه دسته های کوتاه زنجیری که روی دست تاب می خورند)

 • کیفهای کوچک مجلسی
  این نوع کیف ها را می توان با انگشتان و کف دست گرفت. پس آن را با دست چپ خود به آرامی اما محکم بگیرید.

یا به سمت بالا ، یعنی دست و ساعد شما از روی آن رد می شود و زیر کیف را با خم کردن انگشتان خود می گیرید و کف دست شما و کیف به سمت پهلوی شما قرار می گیرد مثل حمل یک جزوه یا کتاب.

یا به سمت پایین، یعنی دست و انگشتان شما از بالا کیف را مثل یک گیره در بر می گیرد. ضمن اینکه دست شما نزدیک بدن قرار می گیرد تا ظرافت و وقار بیشتری به شما بدهد. می تواند این شیوه با هر دو دست باشد یا با دست چپ تا تعامل و دست دادن با دیگران را برای شما راحتتر سازد.


و اگر این کیف زنجیر دارد می توانید آن را به راحتی روی شانه چپ خود بیاندازید و حمل کنید مثل کیف های رودوشی و بند جلویی را با دست بگیرید تا تاب خوردن و حرکت آن کمتر شود.

یادتان باشد که این کیف را به هیچ وجه زیر بغل خود نگذارید.

شیوه بالا غلط و شیوه پایینی درست است

پنهان کردن نقص ها با کیف

وضعیت 1: موقع نشستن و زمانی که دامن یا لباس کوتاه به تن دارید

 • مچ پاها به شکل ضربدر – با قرار دادن کیف خود روی دامن فضای بین لباس و پاها را بپوشانید.
 • زانوها روی هم چرخیده – کمی خود را به سمت کنار صندلی کشیده و سپس کیف خود را جلوی رانی که در معرض دید قرار گرفته است قرار دهید تا بپوشاند.

وضعیت 2: وقتی که ترجیح می دهید هنگام سلام و احوالپرسی با دیگران دست ندهید.

کیف خود را با هر دو دست جلوی خود بگیرید. اگر هم متاهل هستید می توانید با قرار دادن دست چپ خود بر روی دیگری انگشترتان را به نمایش بگذارید.

وضعیت 3: شما ریز اندام هستید و دوست دارید قد بلندتر نشان دهید.

کیف دستی های بزرگ را با خود حمل نکنید، چون این کیفها باعث می شوند حتی کوتاه تر به نظر برسید، پس به دنبال کیف های کوچک باشید.

لطفا از این موارد اجتناب کنید:

 • داشتن و حمل بیش از یک کیف در طول روز – این کار باعث می شود بیشتر نامرتب به نظر برسید چون باری بیش از حد نیاز با خود حمل می کنید. اگر کیف لپ تاپ با خود بر می دارید، سعی کنید اگر می توانید کیف دستی خود را درون کیف لپ تاپ جای دهید (مثل یک کیف کوچک دستی)
 • قرار دادن کیف بزرگ بر روی شانه.
 • بیش از حد پر کردن کیف خود – این کار ظاهر شما را نازیبا می کند ضمن اینکه ممکن است به دلیل بار بیشتر روی سلامت وضعیت بدن شما تأثیر بگذارد.

توصیه ما

 • وقتی پشت میز غذا هستید کیف خود را روی دامن یا پشت خود قرار دهید. در صورتیکه صندلی کناری شما هم خالی باشد و مطمئن باشید متعلق به کسی نیست می شود روی آن هم قرار داد اما دو گزینه اول باز هم بهتر است.
 • وقتی از میان جمعیت عبور می کنید و کیف شما روی شانه چپتان قرار دارد کیف خود را با دست چپ و پایین نگه دارید تا به راحتی میان جمعیت حرکت نمایید. گزینه دیگر این است که آن را از روی شانه تان برداشته و جلو یا کنار خود حمل کنید. وقتی کیف خود را روی شانه یا دست می اندازید و یا آن را از روی شانه خود بر می دارید، مراقب دیگران هم باشید.
 • از کیف خود مراقبت کنید. بسته به جنس کیف خود از یک اسپری ضد باکتری یا دستمال مرطوب استفاده کنید یا آن را به شکل خشکشویی تمیز کنید تا کیف خود را در شرایط عالی نگه دارید!
 • کیف خود را بسته نگه دارید (چه زیپ باشد چه قفل چه دکمه) تا از محتوای درون آن به خوبی محافظت شود.
 • آن را روی میز غذاخوری نگذارید چون جلوی دید شما را می گیرد و جای آن روی میزنیست
 • آن را روی زمین هم قرار ندهید چون هم از نظر بهداشتی مناسب نیست و به سلامت کیف شما هم آسیب می زند هم از نظر اینکه بخشی از پوشش و ظاهر شماست که ارزشمند است نباید آن را روی زمین قرار دهید

هر جا که قدم می گذارید خود را با قدرت، اعتماد به نفس و وقار و شکوه به نمایش بگذارید!

برگرفته از :

acdebernadac.com

woman.forumdaily.com

 125 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *