در حال بارگزاری ...

تحسین یا پاچه خواری؟ مسئله این است

تصویر یک را شکل بده
تحسین یا پاچه خواری؟ مسئله این است

تحسین همکاران بدون پاچه خواری

تحسین همکاران امری طبیعی است. نه تنها تحسین کردن، یک تغییر فضای عالی در گفتگوست، بلکه تحسین و مثبت نگری شما را به نمایش می گذارد.

اما آیا همیشه کار درستی است؟

همانند بسیاری از تعاملات، این موضوع به موقعیت و نحوه انجام آن بستگی دارد.

فقط برای اهداف متملقانه و پاچه خواری

آیا تا کنون برای شما پیش آمده است که وارد یک اتاق کنفرانس، اتاق استراحت، یا جلسه کاری شده و بشنوید که همکارانتان مشغول تحسین های سطحی و آبکی هستند؟ جملاتی مثل …

“عالی شدی!”
“عاشق کفشاتم!”
“فوق العاده شدی!”
“بی نظیری!”

بدیهی است که وقتی پنج روز در هفته و چند ساعت از روز خود را با افرادی سپری کنید، حس خودمانی میان شما و آنها شکل می گیرد. به ویژه وقتی که موارد مشترکی در زندگی شخصی و کاری خود پیدا کرده باشید.

اما وقتی در محل کار هستید، میزان حرفه ای گری شما مورد توجه قرار می گیرد. به ویژه اگر نقصی در آن داشته باشید.

و وقتی که فقط همکاران خود یا هر کس دیگری را به طور سطحی تحسین نمایید، فوراً این تحسین شما غیر صادقانه به نظر رسیده و برچسب پاچه خواری به شما می خورد.

تحسین همکاران به شکل مناسب

پس می دانیم که تحسین یک همکار، رئیس، مدیر یا هر کس دیگری در محل کار، کار خوب و مثبتی است.

اما برای اینکه تعریف و تمجید شما صادقانه برداشت شده و مورد ستایش قرار بگیرد، باید به روشی مناسب آن را ارائه دهید.

۱-تعریف و تمجید خود را به شکلی خاص بیان کنید.

بجای اینکه بگویید:”کارتون عالی بود!” می توانید بگویید “من واقعاً سرسختی شما در جذب مشتریان جدید رو تحسین می کنم. کارتون عالیه!”

۲-یکبار در روز کافی است.

کمک به روحیه کارمندان مهم است، به ویژه اگر مسئول آنها باشید. اما اگر آن را جدی نگیرید روحیه کارکنان در شرکت شما پایین خواهد آمد. وقتی که به طور مداوم از افراد تعریف کنید، تعجب کرده و به این فکر می کنند که نظر واقعی شما در مورد خودشان چیست (حس می کنند که این تمجیدها صادقانه نیست).

بهتر است میزان آن را پایین آورده و فقط یک تمجید خاص از آنها بنمایید، هر روز (یا یک روز در میان) یک تعریف و تمجید صادقانه از یک نفر – تعریف بیش از حد علاوه بر انتقال حس عدم صداقت، موجب معذب شدن فرد مورد نظر می شود.

۳- در مقام مسئول به همه توجه کنید.

تعریف و تمجید خود را فقط به یک نفر اختصاص ندهید و به تمام افراد شرکت و کار تیمی خود نشان دهید که مورد توجه شما هستند و الا نتیجه عکس خواهید گرفت – اگر فقط تمجیدات خود را به یک نفر اختصاص دهید جو حسادت و دشمنی را علیه او بر می تابید. پس با این کار نه تنها لطفی به او نمی کنید بلکه هم حس بدی به او می دهید هم موجب ایجاد فضای بدی در محیط کاری و کارهای تیمی خواهید شد.

۴-حرفه ای بیان کنید.

تعریف شما برای افراد در محل کار باید در مورد کار باشد. اگر قرار است از این قاعده منحرف شود، بگذارید برای فردی که علاوه بر همکاری، شخصاً و به خوبی او را می شناسید و می داند که همچنان تصویر حرفه ای او برای شما جایگاه خود را دارد، استفاده شود.

۵- دست پاچه نباشید.

هر کسی نمی تواند صریح و صمیمانه یک تعریف و تمجید را بپذیرد. از دیگران تمجید کنید، برای پاسخ مکث کنید و سپس به مکالمه ادامه دهید. نیازی نیست آن را طوری ادامه دهید گویی که فرد مقابل متوجه نشده و می خواهید به او بفهمانید. لبخند و تماس چشمی شما به مرور سطح راحتی هر دوی شما را افزایش خواهد داد.

تمرین چیز خوبی است

اگر تمجید کننده ای باشید که فقط از سر عادت و بدون صداقت قلبی این کار را انجام می دهد، یا اگر فکر کنید که اصلاً توانایی خوبی در این کار ندارید، باز هم جای امیدواری هست. مثل هر مهارت رفتاری دیگری، تعریف کردن از همکاران (یا هر شخص دیگری) را می توان آموخت.

مشاهده و تمرین پنج مورد بالا، شروع خوبی است. و تمرینهای دیگری هم برای آن وجود دارد.

-اگر از تعریف و تمجیدها فرار می کنید چون دوست ندارید از شما تمجید شود، پس به آرامی شروع کنید.
-وقتی تعریفی را از کسی دریافت کردید، تنها پاسخ لازم “متشکرم” است. آن را جلوی آیینه چندین بار تمرین کنید. برایتان آسانتر می شود.
-سپس شروع کنید به تعریف و تمجید کردن. یکبار در روز می تواند برای شروع کافی باشد چون شما می توانید هر جلسه تمرین را به یک تمجید اختصاص دهید. احسنت به شما که سازنده عادات خوب هستید!-

خیلی زود، پاسخ دادن به واکنشهای دریافتی از دیگران را شروع می کنید، و آنگاه راز تعریف و تمجید را خواهید آموخت: تمجید کردن بسیار لذتبخش تر از تمجید شنیدن است!

برگرفته از توصیه های کاندیس اسمیت

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *