در حال بارگزاری ...

وقتی بدون اجازه به گروههای مجازی اضافه می شوید

تصویر یک را شکل بده
وقتی بدون اجازه به گروههای مجازی اضافه می شوید

گروههای شبکه های اجتماعی راهی عالی برای بخش بندی دوستان و آشنایانی هستند که علایق مشترکی با هم دارند. اما برخی از مدیران گروه قبل از افزودن شما به لیست خود، زمانی را برای کسب اجازه و اطلاع دادن به شما اختصاص نمی دهند.

این موضوع بستگی به خدمات شبکه ی اجتماعی که استفاده می کنید دارد، اما همه آنها به اجازه نیاز ندارند. این یعنی شما ممکن است به گروهی افزوده شوید بدون اینکه نسبت به آن آگاه باشید. همیشه مسئله مهمی محسوب نمی شود- شاید این کار برای اتصال به سایر افراد حاضر در حیطه کاریتان مفید باشد.

با این حال، این کار گاهی قدری آزار دهنده می شود. یا بدتر از آن، خود را در گروهی می یابید که هرگز تمایل به بودن در آن را نداشته اید!

بی خبر اضافه شده اید!

همه از دریافت کردن دعوت نامه خوششان می آید. چه آن را بپذیرند و چه نه، می فهمند که به یاد آنها بوده اند. حس خواسته شدن حس خوبی است.

اما وقتی که به لیست گروههای خود نگاه می کنید و با گروهی مواجه می شوید که هیچگاه از آن دعوتنامه ای برای ملحق شدن دریافت نکرده اید، حس تهاجم به شما می دهد. در برخی موارد، مثل این است که پروفایل شما هک شده باشد.

زمانی که از چندین گروهی که بدون اجازه به آنها افزوده شده بودم بیرون می آمدم با خود فکر می کردم این افراد چگونه مرا پیدا کرده اند؟

شبکه سازی اجتماعی، هرچند در رسانه مجازی باشد، بسیار شبیه شبکه سازی فردی و واقعی است. این کار به حضور گاه گاه شما نیاز دارد و باید تماسها و مخاطبین خود را مدیریت نمایید.

درست مثل زمانی که اطلاعات تماس افرادی که با آنها به شکل حضوری در تماس هستید را بروز می نمایید، شبکه های اجتماعی شما هم باید مدیریت شده و در بازه های زمانی مشخص بروز شوند.

خروج از گروههای مجازی

اغلب اوقات، تمام کاری که باید انجام دهید خروج از این گروهها با یک کلیک است. بدون اطلاع افزوده شده اید، نمی خواهید در آن گروه باشید، پس کلیک کرده و خارج شوید.

اما برای خروج از برخی گروهها ممکن است نیاز به تماس با مدیر گروه داشته باشید. اگر چنین است، کوتاه و مستقیم پیام خود را به مدیر گروه ارسال نمایید.

“لطفاً نام و پروفایل مرا از لیست گروه حذف نمایید. متشکرم که مرا به گروه اضافه نمودید، اما به خاطر نمی آورم که تمایل خود را برای حضور در آن اعلام کرده باشم. سپاس”

کوتاه نوشتن پیامتان امکان بیان مستقیم درخواست حذف شما از گروه را بدون مخالفت فراهم می نماید و این موضوع به دو دلیل رخ می دهد:

۱- اگر یک گروه حرفه ای باشد، هیچ پلی را خراب نمی کنید. کسب و کار شما ممکن است در آینده به آنها نیاز داشته باشد.
۲- اگر یک گروه اجتماعی با یک مدیر پرخاشگر باشد، آتو و دلیلی برای تلافی در آن فضا یا هر سایت شبکه سازی اجتماعی را به او نخواهید داد.

تنظیمات حریم خصوصی خود را درست کنید

تقریباً تمام سایتهای شبکه سازی اجتماعی تنظیمات حریم خصوصی مختلفی دارند که گزینه هایی را برای میزان اطلاعاتی که دیگران می توانند در مورد شما مشاهده نمایند، نحوه افزودن شما به گروهها، و حتی چه کسی می تواند مستقیماً با شما ارتباط برقرار کند، در اختیارتان قرار می دهند.

بسته به نحوه شبکه سازی شما و به اشتراک گذاری اطلاعات، تصمیم بگیرید که چقدر می خواهید در دسترس عموم باشید. به خاطر داشته باشید که هر چقدر پروفایلهای شما عمومی تر باشد، بیشتر باید گروهها و تماسهای خود را مدیریت نمایید.

در بسیاری از موارد، “دوستی” شبکه های اجتماعی مستلزم ارتباط داشتن با غریبه هاست. به همین دلیل است که باید به ویژه در مورد ارتباطات شبکه های اجتماعی، مهربان و با ملاحظه رفتار کنیم. اگر کسی را نمی شناسید یا سبک ارتباطیش را نمی دانید، برقراری ارتباط از طریق کلمات تایپ شده می تواند منجر به سوء تفاهمات میان شما شود.

این نیز دلیل دیگری است برای اینکه بجای افزودن بدون اجازه دیگران به گروهها، همیشه آنها را دعوت نمایید.

برگرفته از : Candace Smith Etiquette

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *