در حال بارگزاری ...

تعبیر جدید امروزی از پوشش مناسب کسب و کار برای رسیدن به موفقیت (۵ سطح لباس کاری)

تصویر یک را شکل بده
تعبیر جدید امروزی از پوشش مناسب کسب و کار برای رسیدن به موفقیت (۵ سطح لباس کاری)

دهه های متمادی است که یکی از پر طرفدارترین قوانین در دنیای کسب و کار، نحوه لباس پوشیدن برای دستیابی به موفقیت بوده است. این قوانین توسط John T. Molloy در سال ۱۹۷۵ در کتابی با همین نام ایجاد شده اند، که ما را با مفهوم “قدرت پوشش” آشنا کرده و تضمین می کند که این قوانین ” شما را شبیه یک میلیون می کند، پس می توانید یک میلیون بدست آورید”. از آن زمان تا کنون، یک دست لباس مناسب کسب و کار برای مردان و زنان تبدیل به یک باید و اجبار شد تا به عنوان یک فرد حرفه ای و قدرتمند درک شوند و در دنیای کسب و کار پیشرو باشند.

اما زمانه تغییر می کند. با وجود اینکه پوشش حرفه ای هنوز هم مهم است، مالکان کسب و کار امروزی در حال تعریف دوباره آن هستند. در دنیایی که مجذوب شخصیت سازی و هویت فردی است، عجیب نیست که قوانین پوشش کسب و کار نیز از همین مسئله نشأت بگیرند.

نگرش جدید در مورد “لباس برای موفقیت”، که در مقاله اخیر مجله وال استریت به طور خاص به آن پرداخته شد، لباس کسب و کار یک فرد است که باید هویت و شخصیت او را به علاوه هویت و شخصیت کسب و کارش نشان دهد. این جمله بدین معناست که “آنچه شما می پوشید کارت ویزیت شماست” و از طریق برندسازی شخصی، آنچه می پوشید باید با صدای بلند اعلام کند که کسب و کار شما چیست و شما در آن چه می کنید و چه کسانی با شما تعامل دارند.

آنچه در این مطلب می خوانید

۵ سطح لباس کاری

۱. سطح پنجم: آخرین حد لباس کاری راحت

۲. سطح چهارم : شکل مرسوم لباس کاری راحت 


۳. سطح سوم : لباس راحت هیئت اجرایی  

۴. سطح دوم : لباس رسمی سنتی در کسب و کار

۵. سطح اول : لباس هیئت مدیره  

۵ سطح لباس کاری

اگر می خواهید ظاهر حرفه ای داشته باشید، پس باید لباسهای خود را با دقت انتخاب کنید. ابتدا مشخص کنید که چه سطحی از لباس کاری برای موقعیت شغلی کنونی شما مناسب است، و سپس از “قانون ۱+/۱-” پیروی کنید. شما همیشه می توانید لباس مناسب یک سطح بالاتر از موقعیت خود را بپوشید، و حتی ممکن است به نفع شما باشد اگر اشتیاق دستیابی به رتبه های بالاتر شغلی را داشته باشید. اما پرش دو سطحی به بالا فقط شما را زیاد از حد عجیب و نامناسب سطح خود نشان خواهد داد. از آن سو تنها وقتی شما می توانید لباس یک سطح پایین تر از موقعیت کنونی خود را بپوشید که روز تعطیل یا دیگر رویدادهای غیر رسمی و دوستانه باشد.

سطح پنجم : آخرین حد لباس کاری راحت (Baseline Casual)

آقایان: تی شرت مناسب یا پیراهن یقه دار راحت/ شلوار کتان تیره و برازنده/کفش ورزشی مناسب و برازنده

بانوان: بلوز، پلوور و تی شرت مرتب و متناسب/ شلوار کتان شیک و آراسته/ صندل ظریف و برازنده

بانوان ایرانی: مانتوی مناسب فصل، تمیز با رنگ و قد مناسب (که حداقل آن دو سانت بالای زانوست)/شلوار کتان شیک و آراسته/ مقنعه متناسب با عرف محیط کار / کفشهای راحتی ظریف و برازنده

شما مجوز کافی برای مشاهده این صفحه را ندارید!

برای مشاهده این صفحه نیازمند شرایط زیر هستید:

حداقل امتیاز 350 امتیاز

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *