دست دادن شما چه چیزی را در مورد شما فاش می سازد؟

Decoding Body Language: Hand Shakes

۱- رمزگشایی زبان بدن: دست دادن

دست دادن به عنوان شکلی از احوالپرسی قدمتی طولانی دارد. به طرز شگفت آوری، دست دادن شما نوع شخصیت شما را توصیف می کند. بنابراین دفعه بعدی که با شخصی دست می دهید، بخاطر داشته باشید که شاید برای شما یک تشریفات بیهوده به نظر بیاید اما برای دیگران سرنخ مهمی از شخصیت، صداقت و توانایی شماست. هنگامی که دست می دهید چیزی بیش از “سلام” بیان می کنید …. با آن به فرد مقابل می گویید: “این، من هستم”

Want to make a good impression?

۲- می خواهید برداشت خوبی از خود بسازید؟

زمانه ای است که ما مردم را بسیار سریع قضاوت می کنیم، و اغلب در کسری از ثانیه اتفاق می افتد. بسیاری از کارشناسان دست دادن مناسب و شایسته را درس می دهند چون در ایجاد آن برداشت اول معروف، بسیار حیاتی است. به طور مثال، اعتقاد بر این است که یک دست دادن محکم شما را مطمئن، توانا، تأثیرگذار و کارآمد نشان می دهد. در اینجا نگاهی می اندازیم به انواع مختلف دست دادن و چیزی که در مورد شما فاش می سازند.

The floppy handshake

۳-شل دست دادن

شل دست دادن، شک و تردید، عدم اشتیاق و بدبینی را فریاد می زند. این نوع دست دادن چنین برداشتی را می دهد که شما شخصیت نا امیدی دارید، فردی که دیگران تمایلی به بودن با او ندارند و نمی خواهند او را در اطراف خود داشته باشند.

The reformatory handshake

۴- دست دادن طولانی (مراقب باشید)

اگر شخصی دست شما را برای مدت زمان طولانی در دست بگیرد و از کشیدن دستش خودداری کند، به او اعتماد نکنید. اعتقاد بر این است که او به دنبال چیزی است، بهتر است که گارد خود را حفظ نمایید.

The pressing handshake

۵- دست دادن با فشار

اگر عادت دارید دست طرف مقابل را در حین دست دادن بچلانید، در واقع اثر خوبی از خود بر جای نمی گذارید. این نوع دست دادن تهاجمی بودن شما را می رساند گویی اسلحه ای در دست گرفته باشید.

The close-to-my-body handshake

۶- دست دادن نزدیک بدن

اگر فردی هستید که بازویتان را به هنگام دست دادن، نزدیک بدن خود نگه می دارید و فقط از ناحیه آرنج آن را خم می کنید، تصویر فردی مضطرب، ترسو، غیر دوستانه و مرموزی از خود در ذهن طرف مقابل می سازید.

The firm handshake

۷-محکم دست دادن

این نوع دست دادن، نوعی است که بهترین تصویر و برداشت را از شما می سازد. مختصر است و شما را فردی قوی، مثبت و حرفه ای نشان می دهد. برخی کارشناسان زبان بدن، آن را پیامی می دانند که سابقه آن بر می گردد به زمان زیستن انسان در میان درختان و می دانستیم که محکم گرفتن دست دیگری به معنای رسیدن به مقصد و هدف و به معنای امنیت می باشد.

The politician handshake

۸- دست دادن سیاستمدارانه

این نوع دست دادن بین سیاستمداران معروف است (از این رو به آن نام سیاستمدارانه داده اند). آنها به هنگام دست دادن، دست شما را با دست چپ خود می پوشانند تا با گرمای دست خود دست شما را پوشش دهند. هنگامی که این کار توسط فرد مناسبی انجام شود به معنای مهربانی، بخشندگی، اعتماد و راستی است.

The dictator handshake

۹- دست دادن مدیریتی

هر از گاهی با فردی روبرو می شویم که دوست دارد دستش به هنگام دست دادن بالای دست شما قرار گیرد و کف دستش رو به پایین باشد. این حرکت نشانه شخصی مسلط و ریاست مآب است که می خواهد هر موقعیتی تحت کنترل خود داشته باشد.

Cold handshake

۱۰- دست دادن سرد

زمانی که فردی دچار استرس و تنش شود ممکن است کف دستانش عرق کند. کاری کنید که او احساس راحتی نماید. گاهی این نوع دست دادن مربوط می شود به یک شخصیت سست یا کم انرژی که مختص افراد بی حال است. به طور معمول، این دست دادن فریاد می زند که “مردم، من عصبی هستم”

ادامه در ….

دست دادن و شخصیت شما (قسمت دوم)

حرفه ای در ۲ دقیقه

دوست داری توی یک دوره رایگان شرکت کنی؟

کافیه فقط روی دکمه روبرو کلیک کنی

رایگان اما ارزشمند با بروز رسانی هفتگی

حرفه ای در ۲ دقیقه