در حال بارگزاری ...

راهنمای خرید کیف دستی برای بانوان

تصویر یک را شکل بده
راهنمای خرید کیف دستی برای بانوان

در میان انواع لوازمی که بانوان دارند می توان گفت کیف یکی از مهمترین موارد است. آیا قصد خرید کیف جدیدی را دارید؟ بسیار خب پس برای جلوگیری از بهم ریختگی و شیک و زیبا ماندن خود، حتماً قبل از کشیدن کارت، این لیست را نگاهی بیاندازید!

 1. لمب اسکین (شانل)
  کیف لمب اسکین، شکننده بوده و مقاومت لازم را ندارد. اگر فکر می کنید که شما می توانید مراقبش باشید، پس این نکات را ابتدا بررسی نمایید:
  1. وسایلی که روزانه در کیف خود می گذارید چه چیزهایی هستند؟
  2. آیا شما به طور منظم ناخن های خود را سوهان می زنید؟
  3. لوازم آرایش خود را در کجای کیف نگه می دارید؟

کیف لمب اسکین، به خصوص یک کیف کوچک، به راحتی بخاطر محتوایی که درون آن است روی آن برآمدگی ایجاد می شود. برای جلوگیری از این اتفاق، یک دفترچه یا یک آینه جیبی مربع شکل در داخل آن و به سمت پهلوی خود قرار دهید تا ظاهر صاف کیف شما حفظ شود.
اگر دوست دارید ناخن های بلندی داشته و آنها را به زیبایی تزئین کنید، افتادن خش روی کیف شما اجتناب ناپذیر است. در این حالت، بدیهی است که کیف لمب اسکین بهترین گزینه برای شما نمی باشد.
کیف هایی با همین اندازه هستند که برخی خانم ها برای قرار دادن لوازم آرایشی مستقیم در داخل کیف از آن استفاده می کنند. در واقع تمیز کردن لکه های رنگ و غیره ی داخل کیف های لمب اسکین پیچیده تر از تمیز کردن بخش بیرونی آن است. یک کیف آرایش پارچه ای سبک (مثل کیف دست دوز لوازم شخصی بُرسا) کمک خوبی برای این مورد خواهد بود

 1. کیف زنجیردار
  کیف های زنجیری یکی از موارد ضروری است. زنجیر طلایی، نقره ای یا فلزی خاکستری، همراه بند چرمی تنیده شده در داخل حلقه ها یا بدون آن، همیشه می تواند ظرافت و زیبایی بیشتری به کل ظاهر شما اضافه نماید.
  1. شما چند تاپ یا لباس بدون آستین دارید؟
  2. چند لباس ابریشمی دارید؟
  3. آیا به مواد فلزی حساسیت دارید؟
  4. قد شما چقدر است؟

اگر ترجیح می دهید پوست اطراف شانه ها یا استخوان های ترقوه خود را زیر پارچه لباستان پنهان نکنید، باید برای استفاده از این نوع کیف محتاط باشید. چون بخاطر مالیده شدن زنجیر به پوست یا حساسیت پوست به فلز زنجیر، ممکن است باعث بجا ماندن لکه های قرمز بر روی پوست شما شود.
بندهای دارای پد شانه یک گزینه هوشمندانه برای جلوگیری از این شرایط نامناسب هستند. ضمن اینکه علاوه بر راحتی پوست و پارچه زیر فشار زنجیر، به ثبات کیف بر روی شانه شما نیز می افزاید.
بسیاری از بندهای زنجیری به شما امکان تنظیم و تغییر طول خود را نمی دهند و معمولاً طولانی تر از حد مورد نیاز هستند. پس بهتر است آن را حتماً در فروشگاه امتحان کنید.


اگر قبلا کیف هایی با بند زنجیری اضافی خریداری کرده اید، یک راه حل آن این است که درب کیف خود را باز نموده و بند را دور قسمت تای آن حلقه کنید، و بعد درش را ببندید.

 1. کیف حمایلی
  با این نوع کیف می توانید دستان خود را آزاد گذاشته و دیگر نگران سر خوردن بند آن از روی شانه و دست خود نباشید! اما هنوز در اینجا چند سوال وجود دارد که باید از قبل بررسی نمایید:
  1. آیا شما معمولاً در مجالس و رویدادهای رسمی شرکت می کنید؟
  2. آیا شما عاشق پیراهن هستید؟
  3. آیا سریع راه می روید؟

کیف حمایلی معمولاً راحتتر است. اگر چنین پیش آمد که برای شرکت در یک مراسم رسمی از کیف حمایلی استفاده کنید، کافی است آن را به یک سمت بدن خود منتقل کنید (یعنی از حالت حمایل درآورید).
اگر بیشتر اوقات پیراهن می پوشید، قبل از انتخاب این کیف خوب فکر کنید زیرا این بند به سادگی قسمت جلوی پیراهنتان را چروک می کند.
من به شما پیشنهاد می کنم یک تاپ یا بلیز یک تکه ساده بپوشید و از تزئینات روی سینه خودداری نمایید. لباسی را انتخاب کنید که متناسب و فیت بدن شما باشند تا بند و لباس به هم نپیچند.

کسانی که سریع راه می روند احتمالاً برخورد کیف به قسمت پایین کمر را تجربه می کنند، که این موضوع خیلی زیبا به نظر نمی رسد. برای اینکه به کیف خود ثبات بیشتری بدهید، می توانید گوشی همراه یا دفترچه یادداشتی داخل کیف قرار دهید تا وزنش افزایش یابد. هنگامی که نیاز دارید واقعاً سریع راه بروید، قسمت پایین بند را با یک دست گرفته تا از بالا و پایین پریدن کیف جلوگیری نمایید.

 1. قفل کیف
  حتماً شما هم از خلاقیت برندهای بزرگ در طراحی قفل کیف، شگفت زده شده اید (حتی یکبار). و حتماً برخی از شما تجربه این را داشته اید که قفل کیفتان باز شده و مسافر پشت سری این موضوع را به شما اطلاع داده است. هرچه باشد، کار قفل، قفل کردن است. پس موقع خرید از خود بپرسید:
  1. آیا قرار است این کیف را بیشتر به دفتر کار خود ببرید؟
  2. آیا به شکل معمول و روزانه، چیزهای زیادی همراه خود بر می دارید؟

برای درک عملکرد قفل های فشاری، قفل های زبانه ای قفل های چفتی باید به ساختار فنر داخلی آنها توجه داشت. اگر قسمت متحرک آن فرسوده باشد، قفل قادر به فشار از سمت داخل نخواهد بود.


گزینه ی ایمن تر، قفل های ضربه ای و چرخشی هستند. قفل های ضربه ای- چرخشی حتی عملکرد قفل را دو برابر تضمین می کنند.

خانمهای عزیز ، امیدوارم این چک لیست بتواند به شما کمک کند تا برای خرید کیف بعدی خود بهترین تصمیم را بگیرید. کدام یک از کیف های گفته شده مورد علاقه شماست؟ آیا می توانید دلیل آن را برای ما بگویید؟

منبع: acdebernadac.com

 349 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *