در حال بارگزاری ...

شروع یک رابطه کاری زیبا

تصویر یک را شکل بده
شروع یک رابطه کاری زیبا

آیا تاکنون نامه عاشقانه خاصی نوشته و ارسال کرده اید؟ شاید دقیقاً منظور ما مثل آن نباشد، اما ایده پشت آن یکی است. یا آن نامه طبق نیت و هدف شما عمل کرده و دریافت کننده آن بخاطر نمایش احساسات شما در نامه مذکور از حال رفته است یا آن را رد کرده و شما ادامه داده اید. آیا تلاش شما ارزشش را داشت؟

قطعاً همینطور است، چون در هر صورت شما چیزی را از دست ندادید، و همیشه فرصتی برای اثر کردن آن و روابط بیشتر وجود داشت.

اجازه دهید دلیل ارسال نامه از جانب شما را بررسی کنیم، و اگر تا کنون هیچ نامه عاشقانه ای برای کسی نفرستادید، می توان این موضوع را به هر حرکت کوچک مهربانانه ای تعمیم داد. قبل از هر چیز، شما احتمالاً می خواهید بگویید که این نامه را فرستادید تا حال محبوب خود را خوب کنید.

حتماً همینطور است، من هم حال خوب را به شما خواهم داد، اما هر کاری که انجام می دهیم، هر ذره محبتی که نشان می دهیم، حداقل یک دلیل خودخواهانه پشت آن وجود دارد- و مطلقاً این خودخواهی اشتباه نیست.

واکنش اولیه شما در مقابل این جمله ممکن است اعتراض باشد، اما به من خوب گوش کنید. شما سگی را به عنوان حیوان خانگی می پذیرید تا یک خانه خوب برایش فراهم کنید، اما نهایتاً این سگ حس لذتبخش یا محبتی برای شما همراه دارد که آن را در خانه خود پذیرفته اید.

شما به یک خیریه کمک مالی می کنید تا بودجه یک کار خیر را تأمین کنید، اما این کار نوع دوستانه حس شما را نسبت به خودتان بهبود و ارتقاء می دهد. روزهای تعطیل که می شود بسیاری از ما هدایایی برای دیگران می خریم، اما یک درک و حس ناگفته ای وجود دارد به این مفهوم که ما نیز هدایایی را متقابلاً دریافت می کنیم.

زمانی که یک نامه عاشقانه می فرستید، می دانید که به طریقی از دریافت شدن آن سودی نسیبتان می شود.

دریافت نتایج واقعی

ارسال یک کارت تبریک از طرف کسب و کار شما نیز تفاوتی ندارد. سوای اینکه یک کار شیک و باکلاس است  و یک حرکت زیبا، یک استراتژی بازاریابی انکارناپذیر و مؤثر نیز پشت آن نهفته است. پزشکان، وکلا، خرده فروشان، ارائه دهندگان خدمات و بسیاری از شرکتهای موفق اشکال مختلفی از کارتهای تبریک را به مشتریان شان ارسال می کنند.

چه تعطیلات باشد، چه تولد، یا صرفاً برای “تشکر” از مراجعه آنها، ارسال یک کارت به ارباب رجوع و مشتریان آتی می تواند نتایج بی نهایت مثبتی را خلق نماید.

آن را همانند یک نامه عاشقانه از جانب شرکت خود ببینید که برای مشتریانتان ارسال می نمایید، اگر منجر به قرار ملاقات دومی با یک خریدار مرتبه اول شد، احتمالاً نامه دوم را ارسال خواهید نمود. اگر این خریدار مرتبه اول به یک مشتری طولانی مدت و همیشگی تبدیل شد، این حرکت ساده کمک مؤثری در حفظ روابط شما خواهد نمود.

در دوره ای که مکاتبات دیجیتال بسیار رایج شده است، ارسال یک کارت واقعی می تواند تفاوت زیادی برای کسب و کار شما خلق کند.

جنبه انسانی کسب و کار

کسب و کار خود را با دو کسب و کار مشابه دیگر مقایسه کنید. در حالیکه ما دوست داریم خودمان را بهترین تصور کنیم، شاید برخی رقبای ما بتوانند منافعی را ارائه دهند که ما قادر به ارائه آنها نیستیم. در بسیاری از موارد فقط محصول یا خدمات نیست که بر کسب و کار و مشتریان حکومت می کند؛ بلکه تماسهای کوچک شخصی که حس انسانی کسب و کار با فردی خاص را برای مشتری یادآور می شود نیز اهمیت دارد.

افراد از کار کردن با آنهایی که با بهترینهای صنعت در ارتباط هستند لذت می برند. اشارات و گفته های خانوادگی و دوستانه شکل قابل اعتمادی از تبلیغات هستند چون در اغلب موارد، به همدیگر اعتماد داشته و بهترین توصیه را می کنند، مهم نیست چه موضوعی باشد.

دکتر خانوادگی شما ممکن است بهترین دکتر شهر نباشد، اما اینکه دکتر خانوادگی شماست برای اعتماد کردن کافیست. در کسب و کار، بهترین بودن در کار مهم نیست، بلکه میزان محبوبت آنچه شما انجام می دهید و نحوه انجام آن نزد مشتریان نیز اهمیت دارد.

اخیراً، تولدم را جشن گرفتم. نامزدم یک مهمانی شام خوشمزه برای این جشن ترتیب داد. درست است که غذا بسیار عالی بود، اما در واقع نحوه نمایش آن این جشن را برای ما خاص نمود. هر جزء آن طوری طراحی شده بود تا صمیمیت بیشتر و تجربه خالصتری را خلق نماید، مثل ارسال یک کارت تبریک تولد شخصی از سوی مدیر، که توسط تمام همکاران و کارکنان امضا شده بود- تاکنون چنین چیزی ندیده بودم.

در حالیکه اغلب جاها دسر رایگان با یک پیام قابل پیش بینی را ارائه می دهند، این رستوران خاص پا را فراتر گذاشته و یک تبریک محسوس ارائه داد. کارت تبریکی که می توانستم واقعا حسش کنم، چیزی که ممکن است باعث شود مجدداً به این رستوران آمده و یا حداقل به دیگری پیشنهادش کنم.

یک درک صادقانه

به عنوان فردی که برای یک شرکت کارت تبریک کار می کند، و کارت های خاصتری را برای کسب و کارها طراحی و درست می کند، شغلم را دوست دارم. اما فقط بخاطر اینکه من با آن امرار معاش می کنم، نباید ارزشی که این نوع بازاریابی خلق می کند را نادیده گرفت.

از قضا شما یک کسب و کار را به همان دلیلی به راه انداختید که من را نیز به سمت نیروی تبلیغات کشاند، یعنی بخاطر درآمد. اما این دلیل نباید شما و من را از ارائه چیزی ارزشمند به مشتریان بازدارد. همانطور که قبلاً گفتم، حداقل یک دلیل خودخواهانه در هرکاری که ما انجام می دهیم وجود دارد.

شما یک محصول را به مشتریانتان عرضه می کنید تا پول بدست آورید، اگر آنها از محصول شما راضی و خشنود باشند مجدداً آن را از شما خریداری خواهند کرد و شما نیز پول بیشتری بدست خواهید آورد. با این پول شما می توانید برای خانواده خود زندگی بهتری تأمین کنید، اگر خانواده شما خوشحال باشند شما هم خوشحال هستید- و این خوشحالی و رضایت همه جا و همه وقت ادامه دارد.

همان دلیل خودخواهانه در هر کار. آنچه که برای شروع کاری به آن نیاز داریم، درآغوش گرفتن آن است که نتایج خوب بسیاری ممکن است از آن نشات بگیرد.

منبع: cardsdirect.com

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *