در حال بارگزاری ...

کارت ویزیت در دنیای شبکه های مجازی

تصویر یک را شکل بده
کارت ویزیت در دنیای شبکه های مجازی

اخیراً کارت ویزیتم را به یک ارباب رجوع دادم. وقتی آدرس فیسبوکم را روی آن دید تحت تأثیر قرار گرفت زیرا کارت ویزیت های اندکی از صاحبان کسب و کارهای کوچک را دیده بود که چنین اطلاعاتی بر روی آن درج شده باشد.

کارت ویزیت به دیگران می گوید کار شما چیست، و راهی را برای برقراری تماس با شما فراهم می نماید. بدلیل اینکه شبکه های اجتماعی راه تماس مشتریان، ارباب رجوعان، همکاران و کارفرمایان را تغییر داده اند، پس بهتر است اطلاعات اضافی -مثل آدرس فیسبوک، لیندکین، توییتر یا وبلاگ و …. شما را در بر داشته باشد. شما باید تصمیم بگیرید که چقدر اطلاعات و چگونه بر روی آن درج کنید که ظاهر کارت شما نیز شلوغ نشود.

برای گرفتن این تصمیم می توانید سوالات زیر را از خود بپرسید:

۱- آیا اطلاعات ضروری را بر روی آن قرار داده ام؟

به اکثریت مشتریان و ارباب رجوعان بالقوه خود فکر کنید، و اطلاعاتی را بر روی کارت ویزیت خود درج نمایید که به آن نیاز دارند. اطلاعاتی که معمولاً شامل نام، عنوان، نام شرکت و یا لوگو، آدرس، شماره تلفن، و ایمیل و آدرس سایت شما می شود.

۲- چه مواردی را می توانم حذف نمایم؟

آیا اطلاعات روی کارت ویزیت من به راحتی خوانده می شوند؟ مطمئن شوید که کارتتان از نظر بصری جذاب است- یعنی نباید شلوغ و پر از اطلاعات باشد. آیا می توانید شماره فاکس را حذف کنید؟ آیا نیازی هست که هم شماره محل کار را درج کنید هم شماره همراهتان را؟ اگر اطلاعات زیادی را باید درج کنید، می توانید از پشت کارت برای اطلاعاتی که ضرورت کمتری دارند استفاده نمایید.

۳- آدرس کدام شبکه اجتماعی خود را برای کسب و کارم درج نمایم؟

درج کردن آدرس شبکه های اجتماعی بر روی کارت ویزیت می تواند ارتباط شما و مشتریان، ارباب رجوعان و سایر همکاران تان را حفظ نماید. اگر افزودن تمام لینکهای شما چهره کارت ویزیتتان را شلوغ نشان می دهد، بقیه موارد ضروری را پشت کارت درج کنید. وقتی کارتتان را به شخصی می دهید، می توانید این نکته را به او بگویید که :”آدرس شبکه های اجتماعی من در پشت کارت درج شده است، از طریق آنها نیز می توانید با من در تماس باشید”

۴- آیا نیازی هست کد QR را روی کارت خود درج کنم؟

کد QR بارکدهایی هستند که با اسکن گوشی های هوشمند، می توانند ما را به لینکی متصل کنند. ما می توانیم از طریق آن لینک وبسایت یا پروفایل لینکدین خود را برای مشتری در دسترس قرار دهیم. اگر قصد دارید از یک کد QR بر روی کارت ویزیت خود استفاده نمایید، بهتر است آن را پشت کارت درج کنید.

۵- آیا عکس برای کارت ویزیت ضروری است؟

اغلب، کارت ویزیت شرکتها شامل عکس نمی شوند، اما اگر از کارت خود برای اهداف بازاریابی بهره می برید شاید بخواهید عکسی را بر روی آن درج کنید. سخنرانان اغلب عکسهایی از خود بر روی کارت ویزیتشان درج می نمایند.

اگر می خواهید کارت ویزیت خود را به شخصی ارائه دهید، در حالیکه آن را درخواست نکرده است، از او کارت ویزیتش را طلب کنید. این کار تبادل کارت را راحتت می سازد: “سپاسگذارم، این هم کارت من”

یک توصیه


کارتهای ویزیت خود را آماده، در دسترس، تمیز و نو نگه دارید. اگر قرار است در یک رویداد شبکه سازی شرکت کنید، حتماً سیستمی برای نگهداری کارتهای خود و کارتهای دریافتی داشته باشید -یعنی محلی که کارتهای دریافتی را در آن قرار می دهید از محل نگهداری کارت خود جدا سازید، مثل قرار دادن کارت های خود در یک جیب و گذاشتن کارتهای دریافتی در جیبی دیگر.


برگرفته از ملزومات اتیکت کسب و کار-باربارا پچر

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *