در حال بارگزاری ...

چگونه از شغل خود استعفا دهید بدون اینکه پلهای پشت سر خود را خراب کنید

تصویر یک را شکل بده
چگونه از شغل خود استعفا دهید بدون اینکه پلهای پشت سر خود را خراب کنید
پیدا کردن یک شغل رویایی کار سختی است؛ نسل جدید این موضوع را به خوبی درک می کنند. جوانان با شغل خود همانند یک لباس نو رفتار می کنند با این نگرش: “امتحانش کن، اگر دیدی اونطور که براش برنامه ریزی کردن کار نمی کنه، درش بیار و به دنبال گزینه بهتری باش.”

باور داشته باشید که ممکن است موقعیت بهتری برای شما وجود داشته باشد، پس دست از جستجوی خود بر ندارید تا یک موقعیت شغلی عالی پیدا کنید. درست است که دنبال علایق خود رفتن اصلاً بد نیست، اما باید مراقب آنچه پشت سر می گذارید نیز باشید. اکنون که می خواهید کار فعلی خود را رها کنید کارفرمایانتان باید با پیامدهای ناشی از نبود شما دست و پنجه نرم کنند.

ممکن است در شغل آتی خود با موقعیتی مواجه شوید که مجبور باشید با همکاران یا مدیران سابق خود مجدداً تماس بگیرید. پس بجای اینکه پلهای پشت سر خود را خراب کنید، روابط خود را با آنها به شکل مثبت نگه دارید.

در ساعات کاری به دنبال شغل جدید نگردید

از موقعیت شغلی کنونی خود راضی نیستید و بدنبال کاری که دوست دارید می گردید. شاید وسوسه شوید که در طول روز و ساعات کاری مشغول جستجوی فهرستی از مشاغل در سایتهای کاریابی و جاهای دیگر شوید.

اما از جستجوی شغل در ساعات کاری شرکت پرهیز کنید. این کار بسیار غیر حرفه ای است. این کار را به زمان آزاد و غیر کاری خود موکول نمایید.

 در ساعات کاری مصاحبه نکنید

همانطور که نباید در ساعات کاری به دنبال شغل باشید، قرار ملاقاتها و مصاحبه های خود را نیز نباید با سایر کسب و کارها در این زمان قرار دهید.

این نوع ملاقاتها را هنگام نهار یا ساعات شخصی خود ترتیب دهید. زمانی که شغلی را می پذیرید، ممکن است کارفرمای شما تمام جریانات و اتفاقهای تصادفی مرتبط با غیبت تان را پیگیری نماید.

 تا حدی که لازم است به جزئیات توجه داشته باشید

از شرکتی که با آن مصاحبه کرده اید به شما اطلاع می دهند که در آن شغل پذیرفته شده اید. تبریک!

اکنون باید این خبر را به سازمانی که هنوز در آن مشغول هستید اطلاع دهید. اطلاع رسانی، دو هفته قبل از ترک شغل، بخشی از روند کاری است، اگر زودتر خبردار شدید، به رئیس خود اطلاع دهید. گاهی ماه ها برای پر کردن جای خالی یک کارمند-بدلیل آگهی استخدام کارمند جدید، بررسی رزومه ها و برنامه ریزی برای مصاحبه ها- زمان لازم است. هرچقدر مدیر استخدام کننده برای پیدا کردن جایگزینی برای شما زمان داشته باشد، بهتر است.

از مشغله ذهنی پرهیز کنید

شما منتظر شروع کار خود در شرکت جدید بوده و تنها چند روز دیگر در شغل کنونی مشغول می باشید. پروژه های معوق را تمام کنید و با نامه ای مناسب پرونده کاری خود در آن شرکت را ببندید. ترک شغل خود با تکمیل و ترتیب تمام کارهای عقب مانده و لازم ، تصویر حرفه ای و جایگاه شما را حفظ خواهد نمود.

اکنون زمان بیکاری و بیهوده گشتن نیست. در حالیکه باید از کار طولانی مدت اجتناب نمایید، می توانید تا رسیدن به زمان خداحافظی از شغل کنونی، روزهای خود را با پروژه های با ارزش و کوتاه مدت پر کنید.

گفتگو و مصاحبه مثبتی به هنگام ترک شغل داشته باشید

این موقعیت یک فرصت عالی برای صادق بودن و گله کردن است، اما، بخشنده باشید. شاید از همکار خود متنفر بودید یا فکر می کردید که کارتان کسل کننده است، اما این احساسات را برای خود نگه دارید و بیان نکنید.

بازخورد سازنده ای بدهید تا شرکت بتواند خود را ارتقا دهد. در مورد هیچ کس بد نگویید، به ویژه اگر یک معرف می خواهید. در طول تمام این فرایند، مهربان و حرفه ای باشید و از کارفرمای خود برای فرصتی که به شما داده است تا مهارتهای اجرایی را یاد گرفته و توسعه دهید، سپاسگزاری نمایید.

منبع: huff post

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *