در حال بارگزاری ...

واقعاً زشته!

تصویر یک را شکل بده
واقعاً زشته!

هنگامی که مشغول خوردن صبحانه در یک رستوران در نیو مکزیکو بودم، متوجه دو مردی شدم که صبحانه خود را تمام کرده و منتظر بودند تا پیش خدمت خانمی که سرش هم شلوغ بود برایشان صورتحساب بیاورد. نهایتاً یکی از آنها تلفن همراهش را بیرون آورده و با رستوران تماس گرفت. زمانی که همان پیش خدمت جواب داد، از او خواست اگر ممکن است لطفاً صورتحسابشان را بیاورد. این کار مؤثر بود. پیش خدمت مورد نظر در حالیکه می خندید صورتحساب را برای آنها آورد.

یکی از شرکت کنندگان سمینارهایم این داستان را به عنوان یک کاربرد مفید از گوشی همراه برای من نقل کرد. همانطور که همه می دانیم، اکنون که استفادۀ کاری از تلفن دیگر به دفتر کار محدود نمی شود، راههای بسیاری برای استفاده از گوشی همراه شما وجود دارد … و همچنین اشتباهات بسیاری ممکن است رخ دهد. در اینجا چند مورد از کاربردهای تلفن همراه آورده می شود که ممکن است از نظر افراد پیرامون شما بی ادبی و اشتباه به نظر برسد:

۱-گذاشتن گوشی خود بر روی میز به هنگام ملاقات و جلسه با دیگران.

این کار را انجام ندهید. لطفاً این کار را انجام ندهید! برخی از افراد حتی دو تلفن خود را روی میز می گذارند. این کار برای افرادی که با آنها جلسه دارید به چه معناست؟ افرادی که چنین کاری انجام می دهند به شدت آماده رها کردن افراد حاضر در جلسه و برقراری ارتباط با فرد دیگر (تماس تلفنی) هستند.

نکته تأمل برانگیز


مقاله ای که در جولای ۲۰۱۲ در مجله روابط اجتماعی و فردی منتشر شد چنین اظهار داشت که حضور یک گوشی همراه بر روی مکالمه رو در رو اثر گذاشته و ممکن است اثرات منفی بر روی صمیمیت، ارتباط و کیفیت مکالمه بگذارد.


۲-استفاده از یک هدست بی سیم در شرکت.

شبیه یک سوسک سیاه در گوشتان است. (بله، من واقعاً نظرم همین است.) من در مورد هدست بی سیمی که پذیرشگران (در شرکت و سازمانها که ضرورت کاری دارد) استفاده می کنند صحبت نمی کنم. در مورد هدستهایی صحبت می کنم که برخی افراد اغلب اوقات به گوش می گذارند و در طول دفتر و شرکت راه رفته و با آن صحبت می کنند، و شما فکر می کنید با خودشان حرف می زنند. یا حتی بدتر از آن، تصور می کنید با شما حرف می زنند.

۳-بسیار بلند صحبت کردن.

هنوز هم باید به افراد خاطر نشان کنیم که با صدای آرام با تلفن خود صحبت کنند. اگر افرادی که اطراف شما هستند به شما زل زده اند نشانه ای است که بفهمید باید صدای خود را پایین بیاورید.

۴-فراموش کردن اینکه گوشی خود را روی سکوت بگذاریم.

به راحتی ممکن است فراموش کنیم، به همین دلیل است که همچنان در سالنهای تاتر و سینما و اماکن مذهبی به ما گوشزد می کنند گوشی خود را در حالت سکوت قرار دهید. دکمه ویبره در گوشیهای امروزی به راحتی فعال و غیر فعال می شود.


سوال: شرکت من اجازه داده است که مثل گوشی محل کار، از گوشی شخصی خود نیز استفاده کنم. آیا باید چنین کاری کنم یا خیر؟

پاسخ: داشتن یک گوشی راحتتر است، اما بخاطر داشته باشید که اگر چنین کاری کردید، هیچگاه از محدوده شغلی خود خارج نخواهید شد. یک آنالیزگر مالی جوان به من گفت: “زمانی که یک گوشی در شرکت داشتم، می توانستم شبها که بیرون می رفتم آن را در جایش باقی بگذازم. اما اکنون تمام وقت به محل کارم متصلم”. برای برخی این امر ممکن است خوب باشد؛ اما برای برخی، نه زیاد.


برگرفته ملزومات اتیکت کسب و کار- بارباراپچر

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *