در حال بارگزاری ...

چگونه با یک همکار منفی سر کنم؟

تصویر یک را شکل بده
چگونه با یک همکار منفی سر کنم؟

دایان عزیز، دفتر کار من با فردی مشترک است که عادت به منفی بافی دارد. او زندگی شخصی شاد و خوشبختی نداشته و در کارش موفق نیست. تمام روز باید حرفهای منفی و گله و شکایت او از همه چیز را تحمل کنم. سعی کردم درکش کنم اما هر روز محل کارم را با حس بد و تحلیل انرژی ترک می کنم. آیا هیچ توصیه اتیکتی در مورد نحوه اداره این موقعیت وجود دارد؟

پاسخ:

دوست عزیز،

احسنت به شما که متوجه این مشکل شدید و احسنت به تحمل و صبر شما. حق با شماست، انجام کار و وظایف خود در حالی که مجبور هستی به حرفهای همکاری که مدام شکایت می کند گوش دهی اصلاً شرایط ایده آلی نیست. بنابراین چند پیشنهاد اتیکتی برای مدیریت این شرایط کاری با حرفه ای گری، به شما ارائه خواهم داد.

 1. صریح نظر خود را بیان کنید.

  کاملاً پسندیده و مناسب است که یک سری حد و حدود برای خود تعیین نمایید و پیشنهاد می دهم چیزی شبیه این به همکارتان بگویید: “(همکار یا نام همکار) عزیز، متأسفم که بخاطر طلاقت شرایط سختی داشتی و می دانم که عواقب سنگینی برای تو داشته است. با تو احساس همدردی می کنم و ای کاش می توانستم کار بیشتری برایت انجام دهم.
  اما من آن فردی نیستم که بتوانم بهترین بازخورد و راه حل را به تو بدهم، پیشنهاد می کنم با یک مشاور یا یک دوست قابل اطمینان صحبت کنی تا توصیه ها و راه حلهای بهتری به تو بدهد.
  باید بر روی تکمیل این پروژه در مدت زمان تعیین شده، تمرکز کنیم و من نیاز دارم وقتی در دفترم هستم تمام توجهم را به کارم بدهم.” با این روش مؤدبانه به او این پیام را می دهید که برای شرایط و سختیهایش احترام قائلید اما دیگر نمی خواهید درگیر مشکلات و شکایاتش شوید.

 2. به یادآوری و تکرار نیاز است.

  تکرار الگو می تواند مفید واقع شود؛ احتمال اینکه او باز هم به گله و شکایات خود ادامه دهد زیاد است. پس مرزهای خود را به شیوه ای مهربانانه اما صریح تکرار کنید تا پیام شما را دریافت نماید. برای بازآموزی و اصلاح یک رفتار موجود باید تلاش کنید و در این راه استمرار اثربخش خواهد بود.

 3. هدفون بگذارید.

  اگر در محل کارتان مجاز است، هدفون خود را بیاورید و به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید تا فرصت مکالمه را محدود سازید. بسیاری از افراد داشتن یک صدای زمینه به هنگام کار را باعث خلاقتر شدن ذهن خود می دانند. امیدوار باشید که همکارتان نیز برای خود هدفون خریده و استفاده نماید.

 4. محل کار خود را تغییر دهید.

  با اعتماد به نفس با مافوق خود در مورد این شرایط صحبت کنید و از او بخواهید دفتر کار شما را به بخش دیگری منتقل کند. از حقایق موجود و اثرات منفی آنها بر بهره وری خود صحبت کنید. مهم است که به هنگام مدیریت این وضعیت دشوار، روابط خوب اداری را حفظ نمایید.

موفق باشید

برگرفته از توصیه های دایان گاتزمن

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *