در حال بارگزاری ...

اعتبارم را پس بده

تصویر یک را شکل بده
اعتبارم را پس بده

آیا برای شما هم پیش آمده است که همکارتان اعتبار کار شما را به اسم خود تمام کند؟

آن لحظه قطعاً حس ناخوشایندی را تجربه کرده اید. با خود فکر کرده اید که برای چه این کار را کرده است؟ و اکنون چه عکس العملی باید نشان دهید؟

چطور با او رفتار کنید؟ چطور اعتراضتان را نشان بدهید؟ به چه کسی اعتراض خود را مطرح کنید؟ به خود فرد یا به مدیر بخش؟ و هزار جور سوال دیگر که در آن لحظه از ذهن شما می گذرد.

چنین اتفاقاتی نشانه خوبی برای آینده شرکت شما نیستند و باید آنها را به سرعت و حرفه ای تحت کنترل خود در آورید.

و من در این مقاله قصد دارم  پیشنهاداتی را برای حل این مسئله خدمت شما دوستان مطرح کرده و از نظر اتیکتی روش درست رفتار با چنین افرادی را بیان نمایم.

سهوی یا عمدی؟

اول از همه، باید از خود بپرسید آیا همکار شما به طور ناخواسته و سهواً اعتباری را گرفته است که حقش نبوده، یا این رفتار برای او به یک عادت تبدیل شده است.

اگر شما اتهاماتی را به او وارد نمایید که بیشتر از واقعیت باشد، باید برای کوچک شدن و حس نا امنی متعاقب آن خود را آماده کنید.

اما اگر مثل روز روشن است که این همکار اعتبار کار شما یا یک کار تیمی را به اسم خود تمام کرده، این یعنی نقض قوانین اتیکت کسب و کار و حرفه ای گری، و باید گفتگو با او را در اولویت اول قرار دهید.

گفتگوی مستقیم

پس همکار خاطی را کناری بکشید (یعنی در حضور دیگران این کار را انجام ندهید) و با خونسردی بگویید:

” آقا/خانم ….، موضوعی باعث نگرانی من شده و می خوام اون رو با شما در میون بگذارم. متوجه شدم توی چند جلسه اخیر هیئت مدیره، شما تمام اعتبار پروژه ای که من و کل اعضای تیم اون رو شروع کردیم، براش انرژی گذاشتیم و تموم چند ماه گذشته رو بهش اختصاص دادیم، به اسم خودتون تمام کردید. نمی خواستم شما را جلوی ارباب رجوعتون خجالت زده کنم، اما محترمانه ازتون می خوام که گزارشات و مدارک مرتبط با پروژه را درست و واقعی و همین امروز بعد از ظهر در حضور آقا/خانم …. تنظیم کنید و به هیئت مدیره ارائه بدید.”

واضح بگویید

انتظارات خود را واضح مطرح کرده و مهلت مشخصی برای حل این موضوع به همکار خاطی خود بدهید.

اگر او این وضعیت را به موقع و محترمانه حل نکرد، با یک ایمیل نگرانی خود را کتباً مطرح نمایید. بهتر است که یک گواه و سند کتبی برای تأیید گفتگو و بحث های صورت گرفته داشته باشید.

اگر مشکل مورد نظر در یک مدت زمان معقول حل نشد، مسئله را فوراً با مافوق خود در میان بگذارید تا آن را بررسی کرده و اقدامات لازم را انجام دهد.

آینده حرفه ای

همیشه بهترین راه این است که نسبت به کسی گمان بد و شک و تردید به خود راه ندهیم، اما وقتی یک همکار مرتباً اعتبار کار شما را به نام خود تمام می کند، باید به فکر آینده حرفه ای خود بوده و مسئولیت بررسی و حفاظت از اعتبار خود را بپذیرید.

اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید خوشحال می شویم با ما و سایر مخاطبین میس اتیکت در میان بگذارید.

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *