در حال بارگزاری ...

اتیکت و مشتری مداری

تصویر یک را شکل بده
اتیکت و مشتری مداری

در تعامل با مشتریان چندین قاعده کلیدی و اصلی وجود دارد و به هنگام کار با مشتریان داشتن اتیکت درست و مناسب بسیار مهم است البته اگر می خواهید مشتریان خود را حفظ نمایید. بنابراین برای حفظ مشتریان کنونی و جذب مشتریان جدید برای کسب وکار خود می توانید از تاکتیک های اثبات شده زیر که در کتاب مشتری ربایی به آن پرداخته ایم بهره ببرید. در ادامه بخشی از فصل سوم این کتاب را که به مشتری مداری و اتیکت می پردازد، برای شما همراهان عزیز آورده ایم تا بتوانید برای بهبود کسب وکار خود از آن استفاده نمایید.

دوستانه

داشتن رفتار دوستانه در عین اینکه کار ساده ایست اما در تعاملات روزانه، در جامعه سریع و خودخواه امروزی کار دشواری نیز محسوب می شود.

رفتار دوستانه شما می تواند در فرایند حفظ یک مشتری ناراضی یا دلزده، مزیتی برای شما محسوب شود که او را به سمت رقیبانتان سوق ندهد.

(فقط به خاطر داشته باشید که رفتار دوستانه بخشی از حرفه ای بودن است و البته با دوست شدن متفاوت می باشد)

صادقانه

اگر مشتری شما مشکلی دارد که در مورد حل آن مطمئن نیستید، به او صادقانه بگویید. اما سعی کنید تا جایی که امکان دارد برای او قدمی بردارید.

«بیشتر از قولت انجام بده» وِردی است که بر سر زبان بهترین تیمهای فروش و خدمات مشتری در سرتاسر دنیاست و مرتب با خود تکرار می کنند.

اگر مشتریان شما سوالاتی دارند که می توانید پاسخ دهید،‌ صادقانه پاسخ آنها را بدهید،‌ حتی اگر پاسخی است که آنها انتظارش را ندارند.

صداقت همیشه بهترین تاکتیک برای خدمات مشتری است، چون مشتری صداقت شما را تحسین خواهد کرد و در نتیجه به کار با شما ادامه خواهد داد.

کامل

یادداشت های زیادی بردارید و هر کاری که می توانید برای کمک به حل مسئله مشتری خود انجام دهید و تا آخر پیگیری نمایید.

با تکرار آنچه مشتری به شما گفته است به او اطمینان دهید که حرفهایش را شنیده اید. سپس، یک برنامه برای رفع سریع و مؤثر نگرانی هایش ترتیب دهید.

این برنامه را با او در میان گذاشته و حتماً به هرآنچه در برنامه خود آورده و به او اعلام کرده اید، عمل نمایید.

(یادداشت برداری می تواند به ثبت نکات و متوجه شدن دقیق آنچه او می خواهد و نیز شاهدی بر مطالبات او عمل نماید)

پیگیری کردن

زمانی که مشکل یک مشتری را حل کردید، حتماً با او تماس گرفته و مطمئن شوید که نه تنها مشکلش حل شده بلکه کاملاً از نتایج اقدامات شما خوشحال و راضی است.

استفاده از برنامه چیده شده برای پیگیری کردن مشتریان، تعهد قوی و بالای شما نسبت به عالی بودن را به نمایش خواهد گذاشت.

حرفه ای بودن

در عین حال که می خواهید دوستانه رفتار کنید،‌ بخاطر داشته باشید که در حال انجام کار و حرفه خود هستید.

حرفه ای ماندن و عینی بودن در آنچه برای مشتریان انجام می دهید و می گویید مهم است.

حرفه ای گری یک هنر گمشده در تعامل با مشتریان محسوب می شود، پس بهتر است به شیوه ای حرفه ای،‌ صادقانه، و اخلاقی مشتریان خود را کنترل کنید. به این طریق می توانید روابط مشتریان را یک عمر با کسب و کار خود حفظ نمایید.

به طور کلی، اگر می خواهید مشتریان خود را نسبت به شرکت و برند آن راضی و وفادار نگه دارید،‌ لازم است که قویاً خدمات مشتری عالی به مشتریانتان ارائه دهید.

در کنار هم قرار دادن این تاکتیک ها رضایت بیشتر مشتریان شما را تضمین نموده و میزان وفاداریشان را بیشتر از امروز خواهد نمود.

تا چه حد به این تاکتیکها باور دارید و از آنها استفاده کرده اید؟ خوشحال می شویم تجربیات خود را در بخش دیدگاههای این مطلب با ما در میان بگذارید

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *