در حال بارگزاری ...

اتیکت مناسب برای حل تعارض در محل کار

تصویر یک را شکل بده
اتیکت مناسب برای حل تعارض در محل کار

با فشار کار اجرایی، استرس در بسیاری از شرکتها، سازمانها و سایر محلهای کار افزایش می یابد و در نتیجه احتمال بروز تعارض را بالا می برد. حل تعارض مهم است اما گاهی حل آن برای یکی از طرفین یا تمام افرادی که درگیر آن هستند هزینه بردار است. از این نکات برای تضمین اینکه تعارض پیش آمده را بدون عصبانیت یا خشم و رنجش و به بهترین شکل ممکن حل می کنید استفاده نمایید.

چهار نکته برای حل تعارض در محل کار

۱- به نظر و زمان یکدیگر احترام بگذارید:

همه سرشان شلوغ است و کار دارند و احتمالاً همه با اولویتهای متعددی در حال دست و پنجه نرم کردن هستند. افرادی که می خواهند جلسه برگزار کنند باید با ارائه یک دستورجلسه و رعایت زمان تعیین شده، به وقت شرکت کنندگان و حضار احترام بگذارند. رهبران جلسه همچنین باید در ابتدای کار به طور واضح، خواستار حضور مؤدبانه و محترم تمام احزاب و افراد حاضر در جلسه شوند.

۲- یک فرهنگ ارتباط باز را ایجاد نمایید:

کارکنانی که به راحتی در مورد مسائل مهم با یکدیگر بحث می کنند و زمان خوبی برای آن می گذارند به هنگام بحث در مورد مسائل سخت تر و بحث برانگیزتر راحتتر برخورد می نمایند. دیگران را تشویق و ترغیب کنید تا در مورد انتظارات، ضرب العجلها و وظایف خود با یکدیگر براحتی تعامل و گفتگو کنند. ایجاد خطوط ارتباطی واضح و باز بهترین راه تضمین این است که مسائل بجای پنهان و معطل ماندن و ایجاد تنش های بیهوده، بیان شده و حل شوند.

۳- با کنار گذاشتن نفْس خود «راه سومی» پیدا کنید:

افرادی که خود را متعهد به حل تعارض می کنند به این درک رسیده اند که چه زمانی باید انگیزه ها و آرزوهای خود را کنار گذاشته و تلاش کنند «راه سوم» مطلوبی را برای تمام ذینفعان آن موضوع بیابند. برای برخی، به ویژه افرادی که مالکیت یک ایده یا جایگاه را دارا هستند، کار دشواری است. به منظور احترام به اهداف سازمان و همچنین احترام به زمان صرف شده برای حل مسئله پیش آمده، ارائه یک گزینه دیگر، راه مؤثریست تا گروه این تعارض را پشت سر بگذارد.

۴- بر روی اهداف مشترک تمرکز کنید:

وقتی افراد بتوانند از میل «ادامه مسیر خودشان» بگذرند، آن وقت می توانند بر روی اهداف مشترک متمرکز شوند. در هر تعارضی تمرکز بر روی جزئیات آسان است. به طور کلی، معمولاً هر یک از طرفین تعارض، خواستار یک نتیجه مثبت هستند. برای کشف اهداف مشترک هر یک از آنها وقت بگذارید. وقتی محیط مثبت باشد، پیدا کردن زمینه مشترک آسانتر بوده و می تواند منجر به یک راه حل راحتتر شود و روشی را ارائه دهد که امکان بیان نیازها و دغدغه های هر فرد را فراهم نماید.

منبع : Emilypost.com

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *