در حال بارگزاری ...

برداشت اول در مشتری مداری

تصویر یک را شکل بده
برداشت اول در مشتری مداری

هر فروشنده ای در هر کسب و کاری که باشد اهمیت ایجاد یک برداشت اول مثبت را می داند….

«هر فروشنده ای در هر کسب و کاری که باشد اهمیت ایجاد یک برداشت اول مثبت را می داند. فروشندگان می دانند که موفقیت و حیات شغلی آنها به این بستگی دارد که در ۳۰ ثانیه اول برخورد و تعامل با یک مشتری چه تصوری از خود در ذهن او می سازند. فروشندگان خوب فوری با مشتریان بالقوه رابطه برقرار می کنند. مشتریان از آنها خوششان می آید، به توصیه آنها گوش می دهند و سپس از آنها خرید می کنند.

واقعیت این است که ما ترجیح می دهیم با افرادی کار کنیم که از آنها خوشمان بیاید و به آنها اعتماد داشته باشیم. برداشت اول، برای ایجاد اعتماد و اطمینان در مشتری یک عنصر کلیدی است. برداشت اول شما همان « به قول یک ضرب المثل انگلیسی معروف یعنی شما هیچ وقت فرصت مجددی برای » برداشت آخر شماست ایجاد یک برداشت اول نخواهید داشت.

این جمله برای فروش و مشتری جدید بسیار پر رنگتر است چون اگر نتوانید برداشت اول خوبی از خود در ذهن مشتری در همان لحظات اول بسازید دیگر معلوم نیست سراغ شما بیاید یا خیر. به همین دلیل برداشت اول بی نهایت مهم بوده و می تواند فضا و جوّ تمام معاملات آینده شما با یک مشتری تازه را تنظیم نماید. یعنی همان برخورد اول اثری خواهد داشت که بر تمام برخوردها و معاملات آینده شما اثر گذاشته و رد آن را می توانید مشاهده نمایید.»

این قسمت بخشی بود از کتاب مشتری ربایی که به تازگی توسط میس اتیکت منتشر شده است. اگر تمایل دارید عواملی که برداشت منفی در ذهن مشتری ایجاد می کنند را بدانید و دریابید که چگونه می توان بر روی ذهن مشتری اثر مثبتی گذاشت می توانید این کتاب را از بخش فروشگاه تهیه کرده و مطالعه نمایید.

با خرید این کتاب از هدایای آن نیز بهره مند شوید.

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *