در حال بارگزاری ...

ساده سازی معادله B2B (بین شرکتی)

تصویر یک را شکل بده
ساده سازی معادله B2B (بین شرکتی)
فقط بخاطر اینکه شما در حال بازاریابی کار خود برای شرکتها و کسب و کارهای دیگر هستید به این معنا نیست که مجبورید شخصیت خود را از دست بدهید. آنچه که معمولاً برای شرکتهایی که بدنبال یک محصول یا خدمات هستند مهم است شخصی است که بتواند زندگی آنها را آسانتر و کمی خوشایندتر سازد- مثل یک دوست قدیمی که در یک روز بد توصیه و پیشنهاد خوبی می دهد، مسائل بغرنج و دشواریهایشان را کاهش دهید.

زمانی که به تعطیلات و اعیاد نزدیک می شویم سطح گرایشات احساسی بالا می رود. ممکن است در موقعیتی نباشید که تخفیفات فصلی یا تبلیغات کاربردی را ارائه دهید، اما می توانید با استفاده از چند روش به یک رویکرد راحت تر برای کمپین بازاریابی بین شرکتی/ بیزینسی خود دست یابید.

یک برنامه کسب و کار و بازاریابی که به وضوح مسیر را نشان دهد

چگونه استیو جابز از یک شخص ساده مشغول در گاراژ به الگوی الهام بخش جهانی در زمینه تکنولوژی مدرن تبدیل شد؟ چگونه مایکل کیترج، مؤسس شرکت یانکی کندل (Yankee Candle)، از خلق هدایای دست ساز به برند مشهوری تبدیل شد که همه خانه داران او را می شناسند؟ چگونه بِن و جِری از کودکان عجیب در کلاس ورزش به سوپراستارهای بستنی تبدیل شدند؟ نوآوری…. شخصی سازی …. و به جرات می توانم بگویم، سادگی. شاید بتوان گفت که دوران کسب و کار و بازاریابی دیجیتال چیزی جز ساده بودن نیست، پس شخص باید محصولی خلق کند یا خدماتی ارائه دهد که زندگی مشتریانش را به گونه ای ساده و راحت سازد. زمانی که این امر صورت گرفت، شما باید این محصول یا خدمات را با روشی که هسته مرکزی صنعت مورد نظر و انسانیتمتخصصینش را مخاطب قرار می دهد، به بازار عرضه کنید. شرکت اسلیپ کانکت (Sleep Connect, Inc.) این کار را با نرم افزار ابری مشارکتی خود برای متخصصین داروی خواب انجام داد.

فنون خدمات مشتری که به موفقیت کسب و کار شما کمک می کنند

بعد از شروع یک کمپین برای تأمین ابزار مورد نیاز سرمایه گذاری در کسب و کارهای کوچکتر، مثل اسلیپ کانکت، کاردزدایرکت (Cardsdirect) این شرکت نوآور را در یک سطح شخصی تر شناخت. ما با فنون خدمات مشتری و متدلوژیهای شرکت آشنا شدیم و فهمیدیم که آنها نهایتاً به موفقیت کسب و کارشان کمک خواهند کرد. به طور مثال، آنها زمان بیشتری را برای آموزش کار با نرم افزار به مشتریان خود، ارائه دوره های آموزشی در مورد داروی خواب، و اطمینان از دانش پذیری مشتریان خود، صرف می کنند. آیا این کار تقویت حس وفاداری مشتریان آنها را تضمین می کرد؟ حتماً. اما به شکل ساده اش، این کار فقط افرادی را نشان می داد که به افراد دیگر کمک می کنند.

مهربانی خود را تبلیغ کنید

هرکسی دوست دارد که به هنگام تعطیلات به دیگری کمک کند- این کار حس بهتری در مورد انسانیتمان به ما می دهد، اما چه می شد اگر همه روزهای سال را به همین شدت به تلاشهای انسان دوستانه می پرداختیم؟ چه می شد اگر به همان اندازه ای که نسبت به خانواده و دوستان بخشنده بودیم برای مشتریان، مشتریان بالقوه و غریبه ها هم بخشنده بودیم؟

مهربانی یا پیشنهاد شخصی به مشتریان فعلی و مشتریان آتی را به چشم یک دروغ و فریب برای بدست آوردن پول بیشتر نگاه نکنید. آیا چنین چیزی ممکن است؟ بله، حتماً. آیا باید نسبت به این موضوع حس بدی داشته باشیم؟ مطلقاً نه. ارائه یک محصول یا خدمت عالی به کسب و کار دیگری که هم سطح شما، یا پایین تر یا بالاتر از شماست، منجر به سود او و شما و خانواده هایتان خواهد شد. آیا یک کار ساده کوچک مثل ارسال کارت تبریک سال نو به مشتریان برای شما نفعی دارد؟ حتماً همینطور است. آیا باید از این کار خجالت بکشید؟ البته که نه.

صداقت و موفقیت کسب و کار

تصور بازاریابی B2B (بین شرکتی) بسیار ساده تر از تصویری است که ما برای خود از آن ساخته ایم، بجای تلاش برای فهمیدن آنچه که در ذهن دیگری است، فقط به خود بگویید: “همه ما اینجا هستیم تا پول در بیاوریم“. اما برای انجام این کار به شکل حرفه ای، صمیمانه و محترمانه- که هنر درست انجام یک کسب و کار موفق است- اطمینان از اینکه آنچه انجام داده اید و روابطی که ساخته اید، زندگی همه افراد حاضر در این روابط را بهتر کرده است، به شما کمک خواهد کرد.

زندگی افراد را ساده و راحت سازید!

نویسنده: برت میلر

منبع: cardsdirect.com

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

2 نظر

  1. مقاله بسیار عالی بودش . مقوله تجارت بین دو شرکت b2b بی تو بی بسیار مهم هست . باید ونباید های بسیاری دارد. ممنون برای این نوشته خوب از برت میلر خانم دشمن فا عزیز شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *