در حال بارگزاری ...

اتیکت عینک آفتابی : بایدها و نبایدها

تصویر یک را شکل بده
اتیکت عینک آفتابی : بایدها و نبایدها

عینک آفتابی چیزی فراتر از یک لوازم جانبی کاربردی برای محافظت از چشم در برابر آفتاب هست. این عینکها ابزاری برای نمایش مد و بازتاب شخصیت شما هم در نظر گرفته می شوند که می تواند تصویر حرفه ای شما را تقویت کند یا از بین ببرد.

بنابراین در این مطلب به یک سری بایدها و نبایدهایی در مورد اتیکت عینک آفتابی اشاره می کنیم که به تقویت تصویر شما کمک می کند:

1- موقع انجام کار، عینک آفتابی خود را بردارید.

این که بتوانید به چشم کسی نگاه کنید بخش مهمی از برقراری ارتباط با اوست. صحبت با کسی که چشم هایش در پشت یک جفت لنز تیره پنهان شده، مانعیست برای یکی از راه های اصلی خواندن احساسات دیگران. اگر در خارج از محیط کار با یک مشتری یا ارباب رجوع مشغول ناهار خوردن هستید، مکانی سایه دار برای نشستن پیدا کنید و عینک آفتابی خود را بردارید تا او مستقیماً به چشم شما نگاه کند.

2- حتماً رنگی را برای عینک آفتابی خود انتخاب کنید که نشان دهنده حرفه ای بودن شما باشد.

قاب های بنفش رنگارنگ و پر زرق و برق، ممکن است با شلوارکهای تابستانی و دمپایی لا انگشتی ساحلی عالی باشد، اما با لباس کار شما، خیر.

این موضوع در مورد عینکهای آفتابی پولاریزه (یا همان هفت رنگ آیینه ای)ِ شما که معمولاً هنگام دوچرخه سواری یا مسابقات اتومبیلرانی در پیست می پوشید هم صادق است.

در طول روز کاری، به همان یک جفت قاب کلاسیک مشکی یا لاک پشتی (مرمری قهوه ای) بسنده کنید.

3- از یک عینک آفتابی به عنوان آینه استفاده نکنید.

وقتی در حال صحبت با فردی هستید که عینک آفتابی به چشم دارد، در برابر وسوسه استفاده از آن به عنوان آینه برای اصلاح موها یا بررسی دندان های خود مقاومت کنید. این کار بسیار واضح و تابلو هست و باعث حواس پرتی فرد روبروی شما می شود.

4- عینک آفتابی خود را در داخل خانه بردارید.

بجز در مواردی که بیماری خاصی دارید که مستلزم اجتناب از نور شدید است، هنگام ورود به مکان عمومی، عینک آفتابی خود را بردارید. این بی احترامی شما را نشان می دهد و گویی چیزی برای پنهان کردن دارید. اگر مشکلی در زمینه پزشکی دارید، با توضیح وضعیت خود، حس شخص دیگر را بهتر کنید: “متأسفم، من باید عینک بگذارم. من تازه از مطب پزشک می آیم. “

5- از عینک آفتابی خود مانند یک جفت کفش خوب مراقبت کنید.

اگر پلاستیک آن در حال خرد شدن است، لنزهای آن خش زیادی دارند یا قاب آن خم شده است، وقت آن است که یک عینک آفتابی جدید برای خود تهیه کنید.


6- از عینک آفتابی به عنوان لوازم جانبی مو استفاده نکنید.

اگر در حال خرید مواد غذایی از فروشگاه هستید یا در حال انجام یک کار فوری هستید، انداختن عینک آفتابی روی سر سریع و راحت صورت می گیرد. ولی در هر زمان دیگری، عینک خود را از چشمانتان برداشته و در مکانی امن بگذارید تا از آنها محافظت شود و دور از دید باشند.

دلیل نگذاشتن عینک روی سر هم این است که از دسته ها و شیشه های عینک شما در برابر لق و کج شدن، خش افتادن و چرب شدن لنزهای آن محافظت شود و این نکته هم برای آقایان صادق است هم برای خانمها

7- هدف کاربردی عینک آفتابی را به خاطر داشته باشید.

خرید یک جفت 200 دلاری برای محیط کار ضروری نیست. یک جفت کلاسیک و شیک با محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش نباید حتماً گران باشد- با توجه به اینکه این عینکها ماهیت ظریفی دارند و احتمال افتادن و از دست دادن آنها موقع کار وجود دارد.


8- در صورت تردید، آنها را بردارید.

نکته اصلی… بجز موقع رانندگی، کار کردن در حیاط، چرخ زدن در ساحل یا انجام کاری زیر نور آفتاب، از نظر حرفه ای شما با زدن عینک آفتابی بین خود و اطرافیان خود سدی ایجاد می کنید. در مکالمه هم وقتی عینک آفتابی به چشم داشته باشید، افراد به راحتی قادر به گوش دادن به صحبت های شما نخواهند بود. در عوض، آنها به فکر این هستند که چشمان شما به کدام سمت نگاه می کنند، خودتان در مورد چه چیزی فکر می کنید، چه چیزی را پنهان می کنید و یا حتی اهل کدام گروه خاصی هستید و …

استثناء این قاعده:

وقتی با دوستان بیرون می روید یا در یک کشتی تفریحی زیر یک چتر در حال نوشیدن هستید مسئله ای نیست اما ترجیحا نه موقعی که با رئیستان هستید.


برگرفته از : dianegottsman.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *