در حال بارگزاری ...

اتیکت استارتاپها

تصویر یک را شکل بده
اتیکت استارتاپها
مدیر برنامه شتاب دهنده ملبورن روهان ورکمن می گوید: “زمانی که با افراد تازه وارد حیطه استارتاپ مواجه می شویم، اتیکت کسب و کار عادی و ساده ناپدید می شود.”

ورکمن زمان زیادی را برای استارتاپها و کارآفرینان تازه کار صرف می کند و بنا به گفته خودش، مرتباً با فاندرهایی (مؤسسان، بنیانگذاران) مواجه می شود که قوانین نانوشته زیادی را به هنگام ورود به گروه های مختلف و برقراری ارتباط با آنها، رعایت نمی کنند.

ورکمن به خبرنگار استارت آپ اسمارت (StartupSmart) می گوید:”بسیاری از مردم نسبت به اتیکت کسب و کار آگاهی ندارند.”

“اگر بدنبال کسی هستید که شما را راهنمایی کند، چند نکته را باید رعایت کنید تا این امر برای شخص راهنما یا کمک دهنده، تا حد امکان آسان شود.”

“زمانی که با فردی برای اولین بار تماس برقرار می کنید، در چند جمله هویت خود را شرح داده و بگویید به چه کمکی و در چه زمینه ای نیاز دارید. “

“و سپس چندین زمان مختلف را برای دسترسی آنها به شما، پیشنهاد دهید.”

“گرچه ممکن است کاری جزئی به نظر برسد، اما برای آن فرد بسیار راحت تر است وقتی یک جلسه را هماهنگ کند که یک زمان خاصی را از او درخواست کرده اید تا اینکه وقت او را در طی چند هفته آینده به طور تصادفی و نامشخص بگیرید.”

ورکمن چنین اظهار می کند که “علاوه بر اصول اساسی اتیکت کسب و کار مثل ورود سر موقع و دست دادن محکم و صحیح، وقتی با کسی ملاقات می کنید به او احترام گذاشته و قدردانی کنید حتی اگر کارکنان پذیرش باشند. این کار بسیار مهم است.”

“من در جلساتی حضور داشته ام که همکاران مؤنث جوانتر را به شکل نامناسب و ناخوشایندی خطاب می کردند. و این کار بی احترامی محض محسوب می شود”

وی افزود: “گرچه استارتاپها می توانند راحت تر و آسوده خاطرتر نسبت به دنیای شرکتها در نظر گرفته شوند، اما آنها هنوز هم در یک محیط حرفه ای قرار دارند.”

” و با بخش استارت آپی که بر پایه سیستم “نیکی به دیگران” بنا شده است، این رفتارهای بنیادی می توانند موجب پیشرفت فروش و شهرت شما شوند یا موجب شکست آنها. “

“به هنگام شروع یک شرکت هیچ کس همه چیز را در مورد ملزوماتِ موفقیت کسب و کار نمی داند یا بهتر است بگوییم ممکن نیست بداند”

“برای اینکه مطمئن شوید در بدو ورود به اکوسیستم استارت آپ، روابط اولیه را با موفقیت ایجاد کرده و روابط بلند مدتی را شکل داده اید، رعایت اتیکت مناسب کسب و کار می تواند به شما کمک کند تا به تأثیر بیشتر و شانس بیشتر دست یابید. “

“درنتیجه افراد بیشتر تمایل دارند با شما ملاقات نمایند، بیشتر پیگیر شما و کارتان خواهند بود، بیشتر احتمال دارد شما را به شبکه های دوستان کاری خود معرفی نمایند، چون می دانند که شما به شبکه دوستان آنها نیز احترام خواهید گذاشت. “

منبع: smartcompany.com

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *