در حال بارگزاری ...

چطور به کارکنان خود ارزش بدهیم؟

تصویر یک را شکل بده
چطور به کارکنان خود ارزش بدهیم؟

ساعتها برای تحسین افرادی که در رسانه ها می بینیم و هرگز دیدار حضوری با آنها نداشته ایم صرف می کنیم،‌ اما اغلب ما به غرق در زندگی روزمره خود هستیم بدون اینکه افراد دور و بر خود و افرادی که هر روز آنها را می بینیم، مورد تایید و تصدیق قرار دهیم.

ما می توانیم به راحتی و به روشهای مختلف به افراد نشان دهیم چقدر برایمان اهمیت دارند.

افرادی که اطراف و پیرامون شما هستند و برای شما کار می کنند بیشتر از حقوق گرفتن و اینکه کارشان را انجام دهند، نیاز دارند که بهترین خود باشند.

نیاز دارند که بدانند شما ارزش آنها را به عنوان یک انسان و یک فرد می بینید و ارزش کاری را که تحویل می دهند هم مورد توجه دارید. و سوالی که اینجا در ذهن می آید این است که چطور می توان این حس را در وجود کارکنان خود ایجاد نمود؟

در اینجا ۹ شیوه برای نشان دادن اهمیت و ارزش به کارمندان ارائه می نماییم که می تواند در این امر به شما یاری دهد

۹ شیوه ارزش دادن به کارکنان:

  • علاقه مند باشید

مهم است که بدانید افراد پیرامون و کارمندانتان چه کاری می توانند انجام دهند، در پستهای قبلی خود چه کاری انجام داده اند و چه کاری را بهتر از هر کس دیگری انجام می دهند.

برای ایجاد روابط محکم و قابل اعتماد و برای نشان دادن اینکه چقدر برای کارمندان خود ارزش قائل هستید، خودشان را بشناسید – نه فقط کاری را که انجام داده اند.

زندگی بیرون از محیط کارشان را درک کنید. سعی کنید با نشان دادن علاقه واقعی به شناخت آنها و اینکه به چه چیزی علاقه دارند، رابطه بهتری با ایشان بسازید.

چند وقت یکبار به موضوعاتی که به کار مربوط نیستند بپردازید.

  • بازخورد و فیدبک منظم و سازنده ارائه دهید

برای اینکه کارمندان شما بتوانند در کار خود بهترین باشند، عادت کنید به شکلی منظم بازخورد بدهید.

وقتی کار و فعالیت افراد به طور مستمر پالایش شده و ارتقا پیدا کند، و بتوانند مهارتهای جدیدی بدست آورند، نتیجه آن برای شما و خود فرد ارزشمندتر خواهند شد.

بازخورد برای بهبود عملکرد افراد مثل سوخت رسانیست. صبر نکنید تا موقع بررسی و مرور سالانه برسد بعد بازخورد بدهید.

  • روی آنها سرمایه گذاری کنید

بدانید که آنها به چه چیزی برای موفقیت نیاز دارند و زمان و منابع مورد نیاز برای رسیدن به موفقیت را در اختیارشان قرار دهید.

از فرصتهای یادگیری که توسط تیم آموزش منابع انسانی شرکتتان فراهم می شود بهره ببرید و کارمندان خود را برای استفاده از آن فرصتها ترغیب نمایید.

و اگر برنامه آموزشی که مورد نیاز آنهاست (تا بتوانند یک ارزش عالی ایجاد کنند) در شرکت شما موجود نیست، برای سرمایه گذاری بر روی آموزش آنها در خارج از شرکت پیشقدم شوید.

  • برای از دست دادن آنها آماده باشید

گرچه پیدا کردن افراد جدید و رساندن آن به سرعت رشد شرکت کار دشواریست و هیچ رهبری نمی خواهد بهترین افرادش را از دست بدهد، اما آماده سازی کارکنان خود برای موفقیت شغلیشان ضروریست.

به آنها کمک کنید پیشرفت کنند، حتی وقتی که به معنای ترک تیم شما و پیوستن به بخش دیگری از سازمانتان باشد، این کمک کردن نشانه بارز یک رهبر عالیست.

مثل والدینی که می دانند فرزندانشان روزی آنها را ترک خواهند کرد، برای عزیمت افراد خود آماده شوید. این کار تعهد شما به آنها و شرکتتان را نشان می دهد چون کار درست را برای هردو انجام می دهید، حتی اگر نهایتاً باز هم نیاز به فرد جدیدی پیدا کنید.

خطر از دست دادن یک کارمند عالی و ممتاز ، ارزش کار کردن با بهترینها در کسب و کار را دارد حتی اگر برای همیشه پیش شما نمانند.

  • انتظارات واضح و قابل سنجشی ایجاد کنید

کارمندان شما برای موفق شدن نیاز دارند درک روشنی از چیزی که از آنها انتظار دارید و نحوه سنجش موفقیتشان داشته باشند. و در دنیای کار پویا، این یعنی ارائه بروز رسانی های منظم.

یک گفتگوی سالانه در مورد عملکرد و برنامه ریزی کافی نخواهد بود. تلاش کنید به طور منظم برنامه ارزیابی و بهبود را داشته باشید

  • برای آنها وقت بگذارید

سرتان شلوغ است. و احتمالاً گروه بسیار بزرگی را مدیریت می کنید. پس اختصاص زمان به هر یک از کارمندان کار سختی است.

با این حال، اینکه بدانند پشتشان هستید برای آنها ضروریست. اگر فکر می کنید جلسات گروهی کافیست، اینجاست که درحال از دست دادن روابط عمیق با افراد خود هستید.

تا حدی که برایتان ممکن است برای ملاقات فردی با هر یک از آنها وقت بگذارید و در این ملاقاتها کاملاً حواستان به آنها باشد.

  • به شکل عمومی آنها را تأیید کنید

حتماً موفقیت و کارهای افراد خود را به شکل تک به تک مورد تحسین قرار دهید. حتی برای ارزش دهی بیشتر آنها را در جلسات و جلوی بقیه همتایان و مدیران ارشد و مافوقها، تشویق و تحسین داشته باشید.

این کار نشان می دهد که تعهد واقعی شما نه تنها نسبت به کارکنان، بلکه به سایر حوزه های مهم نیز هست.

  • موضوعات دشوار را بیان کنید

مورد بالا منطقیست و می تواند جالب هم باشد اما طرف دیگر آن، یعنی دریافت اطلاعات بسیار دشوار، می تواند به یک چالش تبدیل شود. با این حال، این کار یکی از ارزشمندترین چیزهاییست که می توانید برای افراد خود انجام دهید.

شما باید به آنها بگویید که چه موقع رفتارشان باعث محدود کردن پیشرفت شغلی آنها می شود یا اگر یک مسئله مهم را برطرف نکنند چه عواقبی در انتظارشان خواهد بود- که می تواند شامل مهارت هوش هیجانی یا حتی آراستگی آنها شود.

  • به آنها فرصت دهید تا از قدرتهای برتر خود استفاده نمایند

همه ما عاشق انجام چیزهایی هستیم که در آن عالی هستیم- و گاهی ماهیت کسب و کار ما از این مزیت استفاده نمی کند.

با این حال، وقتی کاری را انجام می دهیم که در آن عالی هستیم، ضمن حس رضایت درون خود، ارزش استثنائی هم دریافت می کنیم.

برای اینکه به افراد کمک کنید تا از قدرتهای برتر خود استفاده نمایند، باید آنها را در کشف این قدرتها یاری کرده و سپس کمک کنید تا موقعیتها و پروژه هایی پیدا کنند که در آن بتوانند از نقاط قوت خود استفاده نمایند.

https://www.forbes.com/

کدوم یک از این ۹ مورد رو تا حالا تجربه کردین؟

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *