در حال بارگزاری ...

This content is protected, please and enroll course to view this content!

4 نظر

 1. تمرین اول
  همیشه سعی میکنم متناسب با اون جمع لباس بپوشم و اگر جمع دوستانه و صمیمی باشه درمورد حال و احوال اعضای اون جمع صحبت میکنیم و فضا خودش خود به خود گرم میشه
  اما اگر جمع رسمی باشه افرادی باشن که نشناسمشون قدیم ترها سعی میکردم برای سر صحبت باز کردن با افراد جدید ازشون ساعت بپرسم یا از اکسسوری یا هر چیز جالبی که درمورد اون شخص به چشمم میومد تعریف کنم. اما الان با وجود پاندمی موجود که مراسمی جایی برگزار نمیشه فکر میکنم داره این جور چیزا از یادم میره. معمولا سعی میکنم کمی اطلاعات شخصی در حد جملاتی مثل منم همینطور…. اتفاقا یه بار من هم… یا دوست من هم…. استفاده کنم تا طرف مقابل کمی احساس نزدیکی و صمیمیت کنه و لا به لای حرفها دنبال چیزای مشترک میگردم.
  تمرین دوم
  تو قرارهای کاری برعکس مورد قبل خیلی ساکتم و بیشتر دنبال افرادی که میشناسم میگردم تا پیششون بشینم. در مورد کار اگر حرفی پیش میاد کمتر ابراز نظر میکنم مگر اینکه نسبت به اون موضوع تجربه ای داشته باشم تا بخوام به اشتراک بذارم یا پیشنهادی داشته باشم که اون رو هم با رعایت سلایق جمع بیان میکنم.
  اگر همکاری منو به دیگری معرفی کرد یا اگر بخوام به کسی معرفی بشم از کسی میخوام تا منو معرفی کنه…. و بعد صحبت رو با سلام احوالپرسی شروع میکنیم و ادامش رو با جملات کوتاهی که شماهم تو کلیپ عنوان کردین و چندتاشم جدید و جالب بودن برام اتفاقا میبریم جلو…. بعدش در مورد کارهای اون شخص و نقاط قوتش باهاشون صحبت میکنم و…. اگر فرد تمایلی به ادامه ی بحث نداشته باشه یا نداشته باشم، با یه جمله ی از آشناییتون خیلی خوشحال شدم و غیره صحبت رو تموم میکنم

  پاسخ
  1. خیلی هم عالی
   متشکرم از تجربیات ارزشمندتون 🙂

   فقط در مورد جمعهای کاری اینو مد نظر داشته باشید که اگر هدفتون شبکه سازی (گسترش شبکه دوستان کاری) باشه توصیه میشه به یک نفر بسنده نکنید و از اول تا آخر اون جمع سعی کنید با چندین نفر آشنا و همراه بشید. حتی اگر همراهی هم دارید اون همراه رو به دیگران هم معرفی کنید.
   اینطوری هم برای دیگران قابل دسترس تر به نظر می رسید هم شبکه سازی کردید.

   پاسخ
 2. سلام و وقت بخیر.
  با توجه به آموزش‌هاتون، اولین دیدار اولین برداشت‌ها رو در برداره، سعی می‌کنم اگر شروع کننده گفتگو هستم وارد محیط شخصی افراد نشم و سوال‌های خصوصی نپرسم. گاها به سکوتی که افراد دارند احترام می‌گذارم که شاید در حال حاضر می‌خوان الان حرفی نزنن و من سخنی نمی‌گم.
  خیلی ممنونم🌻

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *