در حال بارگزاری ...

This content is protected, please and enroll course to view this content!

2 نظر

 1. جواب تمرین
  ۱- بچه که بودم تو جمعی که آدماش از من بزرگتر بودن پیش میومد که بی توجهی بهم بشه، الان تو هر جمعی که باشم هر بچه ی کوچکتر با کم سن و سال تری که تو جمع باشه رو جدی میگیرم و به قول نکته ی این درس هم بهش آگاهم و نظرشو میخوام یه جورایی بهش حس مهم بودن القا میکنم و هم مشارکت دارم تو حرف زدن باهاش و حس میکنم اینکارو هر بزرگسالی در حق کم سن و سالهای جمعش بکنه و نسبت به حضور و سکوتشون توی جمع آگاه باشه خیلی به اعتماد بنفسش کمک میکنه.
  هفته ی اخیر با یکی از دوستام در مورد اتفاقی که تو زندگیش پیش اومده جدیدا رخ داده بود صحبت میکردیم و متاسفانه من رو از یه راز توی زندگیش باخبر کرد و طبق نکته ی درسای اول بدون قضاوت به حرفاش گوش دادم و با دیدن زبان بدن مضطربش سعی بر آروم کردنش با عادی جلوه دادن موضوع و آروم نشون دادن خودم کردم. وقتی کمی آروم شد بهش تا جایی که ذهن خودم یاریم میکرد راهکار و پیشنهاد دادم اما بعدش که داد به پیشنهادم فکر میکرد و مکث کرده بود بهش گفتم حالا باز برای گرفتن یه تصمیم عاقلانه تر که از رو احساس نباشه میتونه از یه مشاور هم مشورت بگیره و بهش شماره ی یه بنده خدایی که میتونست کمکش کنه رو دادم.
  ۲ – خدا خیرتون بده بابت تکنیک تنفسی تون. از وقتی این تکنیک رو پشت فرمون و تو ساعتای اوج ترافیک انجام میدم کمتر آرامش و کنترلم رو پشت فرمون از دست میدم و بهتر حتی میرونم…. حالا درسته که نمیتونم همیشه ثانیه های دم و حبس و بازدمم رو بشمرم و ممکنه بیشتر از ۴ ثانیه دم بگیرم یا کمتر ۷ ثانیه حبس نفس داشته باشم، اما حدودا سعی میکنم آگاهانه و باتوجه تنفس کنم و تایم بازدممم دو برابر دمم باشه مثلا.
  ولی واقعن تو رانندگی خیلی کمکم میکنه. قبل از خواب و بعد از بیدار شدن از خواب هم این تکنیک واقعا اثر بخشه توی کاهش استرسی که بخاطر افزایش سطح کورتیزول توی خون در اوایل بیدار شدن به آدم دست میده و قبل خواب هم کمک میکنه آدم راحتتر استراحت کنه و به خواب بره. نمیدونم شاید تلقین باشه ولی بنظر من خیلی کمک کننده س

  پاسخ
  1. چه خوب
   ممنونم از تجربیاتتون
   و خدا رو شکر که تکنیک تنفسی براتون کارساز بوده
   احسنت به شما
   و متشکرم از همراهیتون 🙂

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *