در حال بارگزاری ...

۹ اشتباهی که در ۱۰ دقیقه اول روز انجام می دهید

تصویر یک را شکل بده
۹ اشتباهی که در ۱۰ دقیقه اول روز انجام می دهید

تا کنون به این فکر کرده اید که ۱۰ دقیقه ابتدای روز خود را چطور سپری می کنید؟ قهوه درست می کنید؟ ویدیویی در یوتیوب یا آپارات مشاهده می کنید؟ اینستاگرام خود را چک می کنید؟ با اخبار شروع می کنید؟ یا ….

شاید به نظر بی اهمیت برسد اما نوع رفتاری که در ۱۰ دقیقه اول روز خود انتخاب کرده و انجام می دهید بر روی مابقی روز شما اثر خواهد گذاشت که یا آن را می سازد یا تخریب می کند.

اکنون می خواهیم در این مقاله به ۹ اشتباهی که رایجتر است پرداخته و برای هر کدام به شما راهکاری ارائه دهیم. پس با ادامه مطلب همراهمان باشید.

۱-خوردن قهوه

طبق تحقیقی که توسط مدرسه پزشکی گیسل در دارتموت صورت گرفت، خوردن قهوه برای شروع پر انرژی روزتان فکر بدیست، چون با هورمون کورتیزول که برای استرس بوده و در بدن شما به اوج خود رسیده است مواجه می شود و میزان استرس شما را افزایش می دهد.

راهکار:

فقط بین ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ ظهر یا ۲ تا ۵ عصر قهوه بنوشید یعنی زمانی که سطح هورمون کورتیزول در پایین ترین سطح خود قرار دارد.

۲-خالی نکردن مغز پیش از شروع کارها

دیوید آلن کارشناس بهره وری می گوید: حمل و نگه داشتن اطلاعات بسیار زیاد در سر خود به شما حس تحت کنترل بودن می دهد حتی اگر اینطور نباشد.

راهکار:

قبل از اینکه روز خود را شروع کنید یک دفترچه برداشته و روی آن هر فکر و ایده ای یا کارهایی که باید انجام دهید را خالی کنید.

۳-چک کردن ایمیلها به عنوان اولین کار

پروفسور آلتر آدام استاد دانشگاه نیویورک می گوید: بعد از چک کردن ایمیلها ۲۵ دقیقه طول می کشد که ذهن و بدن ما به منطقه حداکثری بهره ور و مفید خود برسد. پس وقتی باید روز خود را سازماندهی کنید نگذارید اجازه ندهید ایمیلها بر روی زمان مفید شما اثر بگذارند.

راهکار:

ایمیلهای خود را به مدت ۳۰ دقیقه اول روز کاری خود بسته نگه داشته و چک نکنید. وقتی که بر روی کار خود متمرکز هستید آلارم ایمیل گوشیتان را خاموش نمایید.

۴-مستقیم وارد جلسه شدن

تحقیقات نشان میدهند که ما به طور متوسط ۲۳ ساعت از هفته خود را در جلسات سپری می کنیم، پس باید از این زمان مهم روز خود محافظت کنیم نه اینکه آن را در جلسات غیر ضروری هدر دهیم.

راهکار:

در تقویم خود شروع هر روز کاریتان را خالی از جلسه بگذارید، و فقط مهمترین و ضروریترین جلسات را بپذیرید.

۵-نشستن روی صندلی

تحقیقات صورت گرفته در دانشگاههای هاروارد و کلمبیا دریافتند که ایستادن بجای نشستن می تواند به شما کمک کند که بیشتر بر روی یک موقعیت کنترل و تسلط داشته باشید.

راهکار:

۱۰ دقیقه ابتدای روز خود را راه بروید یا از یک میز ایستاده استفاده کنید.

۶-دوری از نور طبیعی

تحقیقی که در مجله پزشکی Clinical Sleep Medicine منتشر شده است می گوید: در معرض نور اول صبح قرار گرفتن برای حال روحی شما، هشیاری و متابولیسم بدنتان مفید است.

راهکار:

اگر میز شما کنار یک پنجره است، پرده ها را هر روز صبح باز کرده و اجازه دهید نور وارد اتاقتان شود. اگر چنین نیست به فکر یک لامپ SAD باشید.

۷-تحمیل مهلت انجام پروژه فقط روی خود

تحقیقی که توسط انجمن علوم روانشناسی صورت گرفت نشان داد که شما باید مهلتهای کاری خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا آنها هم بتواند به طور موثر با شما همکاری کنند.

راهکار:

سعی کنید از یک ابزار مثل اپلیکیشنهای any.do یا Idone this برای به اشتراک گذاری لیست کارها و مهلتهای کاری خود را با دیگران بهره ببرید و به طور روزانه با تیم خود پیش بروید.

۸-باز کردن اکسپلوررها و براوزرها

در تحقیقی که توسط Webtrate صورت گرفت نشان داده شد که ۳۶٪ از کارگران و کارکنان چنین اعتراف می کنند که یک ساعت از روز خود را با چک کردن ایمیلهای شخصی و شبکه های اجتماعی از دست می دهند. پس روز خود را با انجام یک عادت بد شروع نکنید.

راهکار:

براوزرها و اکسپلوررهای خود را در شروع روز کاریتان بسته نگه دارید. اپلیکیشن Nanny برای گوگل کروم، LeechBlock برای فایرفاکس، Stayfocused برای سافاری یا FocalFilter برای مایکروسافت اج و اینترنت اکسپلورر می توانند در این امر به شما کمک کنند.

۹-چند وظیفگی در آن واحد

تحقیقی که در اکسپریمنتال اکونومیکس منتشر شد میزان اثر چند وظیفگی بر روی بهره وری را مورد بررسی قرار داده بود و نشان داد که این موضوع تاثیر بسیار منفی بر روی بهره وری دارد. و چند وظیفه ها به طور کلی عملکرد بدتری نسبت به افرادی دارند که کارهای خود را به شکل پی در پی و نوبتی انجام می دهند.

راهکار:

روز خود را با حداکثر بهره وری برنامه ریزی کنید. چطور؟
به هر یک از کارهای مجزا بلوکهای ۴۰ دقیقه ای، و بین آنها بلوکهای ۲۰ دقیقه ای برای کارهای متفرقه اختصاص دهید.

کدام یک از این ۹ اشتباه برای شما پررنگ تر بوده و بیشتر زمان شما را به هدر می داد؟ 

و به نظر شما کدام راهکار برایتان مفیدتر خواهد بود؟

لطفا برای ما بنویسید و این مقاله را به ۵ نفر از دوستان خود که فکر می کنید با خواندن آن میزان بهره وری و مدیریت زمان بیشتری نسیبشان می شود ارسال نمایید. 

برای دریافت 6 فایل صوتی رایگان شامل 30 نکته اتیکتی کلیک کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *