کوچینگ یعنی چی؟

تعریف فدراسیون بین‌المللی کوچینگ | ICF از کوچینگ چیست:

“کوچینگ یک همکاری و مشارکت بین کوچ و مراجع است؛ که در طی آن، مراجع با استفاده از تفکر عمیق و خلاقیت خود، توانایی‌های شخصی و حرفه‌ای خود را افزایش می‌دهد”

کوچینگ در فارسی به مربیگری ترجمه می شود اما فراتر از آن هست. 

انواع مختلفی دارد که افراد آموزش دیده با استفاده از آموزشهای خاص آن حیطه می توانند به کوچیهای خود کمک کنند. (در حیطه های زندگی، روابط،‌ موفقیت، حرفه ای،‌کسب و کار و ….)

فرایند کوچینگ گاهی کوتاه هست و سریع به نتیجه می رسه گاهی هم بلند و مستلزم زمان هست. 

کوچ کیست به زبان ساده؟

فردی آموزش دیده که وظیفه دارد با یک سری سوالات درست راه حل مسئله و مشکل مراجع را از ذهن خودش بیرون بکشد. یعنی کوچ کارش مشاوره دادن و نظر و راه حل دادن نیست،

کوچینگ معتقد است هر فردی بسته به شرایطی که در آن قرار دارد باید راه حل خاص خودش را داشته باشد و بهترین راه حل آن فرد از ذهن خود بیرون می آید. 

یعنی همه ما انسانها راه حل خود را می دانیم و ذهنمان بهترین راهنمای ماست فقط باید از میان مشغله های ذهنی و افکار بیشماری که در ذهنمان می چرخد بتوانیم پالایشش کنیم و آن بهترین راه حل را از آن بیرون بکشیم. 

اینجاست که به یک نفر نیاز داریم تا با سوالات درست بتواند به ما کمک کند تا فرایند پالایش ذهنیمان به بهترین راه حل ختم شود. 

کوچی کیست؟

فردی که به کوچ مراجعه می کند تا بتواند مسئله و مشکلش را حل نماید. 

تفاوت کوچینگ با منتورینگ چیست؟

به زبان ساده: منتور راهی که خودش رفته است رو با شما به اشتراک می گذارد.

می گوید من این راه را رفته ام و موفق شدم تو هم اگر می خواهی مسیری که من رفته ام را طی کنی به تو نشان خواهم داد. پس مراجع را همراهی و راهنمایی می کند.

اما کوچ همانطور که گفتم کمک می کند خود شما بهترین راه حل مسئله تان را پیدا کنید و ممکن است در زمینه ای هم که شما کار کرده و تجربه ش را دارید،تجربه ای نداشته و کار نکرده باشد

اما بخاطر آموزشهایی که دیده است می تواند به شما در پیدا کردن مسیر به بهترین شکل کمک نماید. 

کوچینگ در حال حاضر یکی از حیطه های کاربردی و مطرح دنیاست چون نتایج بسیار عالی رو در برداشته و دارد. 

آیا ممکن است فردی که خودش کوچ با تجربه ایست هم به یک کوچ نیاز پیدا کند؟

چنین فردی هم حتما و قطعا به کوچینگ نیاز پیدا می کند چون انسان است و ذهن انسانی دارد. اما دواتفاق می تواند برای او بیفتد :

۱- با استفاده از آموزشهایی که دیده است خودش خودش را کوچ کند که به آن می گوییم self-coaching و این یکی از مزیتهای حیطه کوچینگ است.

۲- از یک کوچ دیگر کمک بگیرد چون مشغله هایش به حدی زیادند که ذهنش با او یاری نمی کند و ترجیح میدهد کوچ دیگری به او کمک کند

(همانطور که افراد موفق دنیا از این امکان بهره می برند و خود را بی نیاز از این موضوع نمی بینند)

اتیکت در فرایند کوچینگ

چطور می توانم درخواست کوچینگ بدهم؟

حال اگر فکر می کنید نیاز به کوچ (coach) دارید، من سیما سادات دشمن فنا یزدی، در کنار شما هستم تا با استفاده از فرایند کوچینگ بتوانیم شما را سریعتر به خواسته و هدفتان برسانیم.

در صورتی که تمایل دارید تا از خدمات کوچینگ ما استفاده کنید، می توانید با مطالعه شرایط و پر کردن فرم موجود در این صفحه اطلاعات لازم را برای ما ارسال نمایید.

شرایط کوچینگ خانم دشمن فنا 

✅ موضوعات کوچینگ:

کسب و کار، موفقیت، تصمیم گیری.

✅ نحوه برگزاری جلسات:

به شکل تماس تلفنی یا تماس صوتی واتس اپ/اسکایپ به انتخاب کوچی

⌛️مدت زمان معمول هر جلسه :

۲۰ تا ۵۰ دقیقه

📌شرایط کوچینگ:

👈 متعهد بودن کوچی به تعهدات خود در انجام کارهای توافق شده در هر جلسه

👈 اعلام تغییر ساعت یا روز جلسات یا کنسلی جلسه کوچینگ حداکثر ۲ روز قبل از موعد مقرر.

👈 پرداخت هزینه جلسه یا جلسات کوچینگ پیش از شروع آن (که بر حسب توافق می تواند به شکل جلسه ای یا ماهانه یا سالانه پرداخت شود)

🔸بازگشت تمام وجه پرداختی در صورت عدم رضایت کوچی

نظرات مشتریان عزیز ما

الهی که خدا یار و یاور و نگهدارتون باشه. ممنونم، خیر و برکت در کار و زندگیتون ببینید. خیلی عالی بود و فکرهای جدید اومد تو سرم. ❤️😘🌹

خانم غلامی

خیلی خوب بود، همینکه فهمیدم مشکلم چیه و چجوری برنامه ریزی کنم عالی بود ممنونم ❤️❤️😍😍

خانم جعفری

سلام واقعا عالی بود دیدگاههای جدیدی رو برای من بوجود آورد البته خیلی ملموس و با کمک و راهنمایی شما فهمیدم که چطور می تونم با نیروهام تعامل داشته باشم بدون اینکه شرایط سوء استفاده نیروها مهیا بشه.

خانم نصره چعب, مدیر مدرسه غیر انتفاعی اهواز

جلسه کوچینگ خیلی جالب و جدیده. شما به طور حرفه ای تمام نکات رو در نظر گرفتید که من کوچکترین توجهی بهشون نداشتم.حتی بعضی سوالاتی که پرسیدید باعث شد من بیشتر خودمو بشناسم که چطور عمل می کنم و نقاط ضعف و قوتم کجاست من واقعا ازتون ممنونم که بی نهایت صبر و حوصله کردید تا من به جواب درستی برسم. خدا حفظتون کنه و از خدا هم ممنونم که شما رو سر راهم قرار داد تا بتونم به اهدافم راحت و سریعتر برسم. ❤️🌹🙏🏻🙏🏻🙏🏻

صباحت غلامی

فرم درخواست کوچینگ

  • 12840989 - کوچینگ فردی

تک جلسه ای

تومان120000
  • بدون تخفیف

یک ماهه

تومان768000
  • 8 جلسه با تخفیف ۲۰٪

یک ساله

تومان8064000
  • 96 جلسه با تخفیف ۳۰٪

متفرقه

تومان306000-612000
  • بین ۳ تا ۶ جلسه با تخفیف ۱۵٪