پیش نمایش رایگان

خودتان را انتخاب کنید نوشته جیمز آلتاچر

این کتاب در سه جمله:

 1. “جهان در حال تغییر است. دیگر کسی برای استخدام شما ، سرمایه گذاری در شرکت شما ، تایید شما ، انتخاب شما نمی آید. این شما هستید که مهمترین تصمیم زندگی خود را می گیرید: خودتان را انتخاب کنید “.
 2. “شما با ایجاد یک زیربنای محکم یک خانه را می سازید: یعنی با ایجاد سلامت جسمی ، عاطفی ، روحی و معنوی”.
 3. “موفقیت ناشی از گسترش مداوم مرزهای شما از هر جهت است – از نظر خلاقیت ، مالی ، معنوی و جسمی. همیشه از خود بپرسید: چه چیزی را می توانم بهبود ببخشم؟ با چه کس دیگری می توانم صحبت کنم؟ دیگر کجا را می توانم بررسی کنم؟ “

پنج ایده اصلی:

 1. “در این عصر جدید ، شما دو گزینه دارید: یک کارمند موقت شوید (که خیلی انتخاب وحشتناکی هم نیست) یا یک کارآفرین هنرمند شوید”.
 2. “طرد شدن – و ترس از طرد شدن – بزرگترین مانعی است که ما در انتخاب خودمان با آن مواجه هستیم”.
 3. “فقط به افرادی که از بودن با آنها لذت می برید فکر کنید. فقط کتابهایی را که از آنها لذت می برید بخوانید، آنهایی که شما را از انسان بودن خود، خوشحال می کنند. فقط به سراغ رویدادهایی بروید که واقعاً باعث خندیدن یا عاشق شدن شما می شوند. فقط با افرادی معاشرت کنید که شما را دوست دارند، افرادی که موفق و برنده هستند و می خواهند شما هم برنده شوید. “
 4. “تنها مهارت هایی که شما برای کارآفرینی به آنها نیاز دارید توان شکست خوردن، ایده داشتن، فروش آن ایده ها ، اجرای آنها و پشتکار شما است، تا اگر روزی هم شکست خوردید، از آن درس گرفته و به سوی ماجراجویی های بعدی حرکت نمایید”
 5. “طوری وانمود کنید که همه به این سیاره فرستاده شده اند تا به شما آموزش دهند.”

خلاصه این کتاب:

 1. “من باید تمام چیزهایی را که در زندگی من به وفور یافت می شوند ، بشمارم. واقعاً آنها را باید شمرد. اگر این کار را نکنم ، آنها شروع به ناپدید شدن می‌کنند.”
 2. “ضرب المثلی وجود دارد که می گوید: انسان تحصیلکرده بدنبال یادگیری بیشتر است. اما انسان عاقل و خردمند یادگیری و دانش را کمتر و کمتر می کند.” [منظور این جمله این است که انسان خردمند بدنبال حذف اضافات بوده تا تمرکزش را روی مفهوم اصلی آموخته ها و دانشی که فراگرفته نماید]
 3. “این مربوط به مرحله جدیدی از تاریخ است که هنر ، علم ، تجارت و معنویت، در جستجوی ثروت حقیقی، از بیرون و درون، به هم پیوند می خورند.”
 4. ” در این عصر جدید ، شما دو گزینه دارید: یک کارمند موقت شوید (که انتخاب وحشتناکی هم نیست) یا یک کارآفرین-هنرمند شوید “.
 5. ” طرد شدن – و ترس از طرد شدن – بزرگترین مانعی است که ما در انتخاب خودمان با آن مواجه هستیم”.
 6. “آنچه شما باید انجام دهید ساختن خانه ای است که می خواهید در آن زندگی کنید. شما با ایجاد زیربنایی محکم: با ایجاد سلامت جسمی ، عاطفی ، روحی و معنوی آن خانه را می سازید”.
 7. “تنها کاری که انجام آن واقعاً ایمن است این است که بارها و بارها امتحان کنید. به دنبال هدف خود بروید، رد شوید ، تکرار کنید، تلاش مضاعف نمایید، و بخواهید. بدون ردشدن ، هیچ مرزی [بین جایی که هستید و گام بعدی] وجود ندارد ، هیچ شور و شوقی‌ وجود ندارد و هیچ جادویی اتفاق نمی افتد. “
 8. “این ضرب‌المثل که می گوید «زمان همه زخم ها را درمان می کند» درست است. اما ما می توانیم تا حدی زمان آن را کنترل کنیم که چقدر طول بکشد.
 9. “زمانی که سوار مترو می شوم دوست دارم یک صندلی پیدا کنم و تا رسیدن به مقصد کتاب بخوانم و خیال‌پردازی کنم”.
 10. “درخواست از مردم برای اینکه جایشان را به ما بدهند، با هر آنچه که آموخته بودند، مخالف بود. مسلماً این درخواست یک درخواست افراطیست. اما این نکته نشان می دهد که انجام دادن کاری برای خودمان چقدر سخت است مگر اینکه اجازه ضمنی برای انجامش داشته باشیم”
 11. “به جای شمردن گوسفند برای خوابیدن ، همه چیزهایی را بشمارید که از داشتن آنها سپاسگزار هستید. حتی قسمت های منفی زندگیتان. بفهمید که چرا باید بابت آنها سپاسگزار باشید. و تا صد مورد ادامه دهید”.
 12. “موفقیت ناشی از گسترش مداوم مرزهای شما از هر جهت است – از نظر خلاقیت ، مالی ، معنوی و جسمی. همیشه از خود بپرسید ، چه چیزی را می توانم بهبود دهم؟ با چه کس دیگری می توانم صحبت کنم؟ دیگر کجا را می توانم بررسی کنم؟”
 13. “فقط به افرادی که از بودن با آنها لذت می برید فکر کنید. فقط کتابهایی را که از آنها لذت می برید بخوانید، آنهایی که شما را از انسان بودن خوشحال می کنند. فقط به سراغ رویدادهایی بروید که واقعاً باعث خندیدن یا عاشق شدن شما می شوند. فقط با افرادی رفت و آمد کنید که شما را دوست دارند ، افرادی که خودشان، موفق و برنده هستند و می خواهند شما هم برنده شوید. “
 14. “هر وقت به کاری که نمی خواهید انجام دهید بله بگویید ، این اتفاق می افتد: مردم را آزرده خواهید کرد، کارتان را خوب انجام نمی دهید، انرژی کمتری برای کارهایی که قبلا به خوبی انجام می دادید خواهید داشت، درآمد کمتری کسب می کنید، و در عین حال درصد دیگری از زندگی شما به هدر میرود، می سوزد، و این پیام افسوس را به آینده شما می فرستد که «بازم انجامش دادم/ بازم تکرارش کردم”.
 15. “تنها آتش واقعی که می توان آن را پرورش داد، آتش درون شماست. هیچ چیز خارجی آن را شعله‌ور نخواهد کرد. هرچه آتش درون شما بیشتر شود ، افراد بیشتری خواهان آن می شوند”
 16. “وقتی از خواب بیدار می شوید با خود بگویید ،« امروز می خواهم زندگی یکی را نجات دهم ». و بعد بدنبال آن زندگی که می‌توانید نجات دهید باشید.”
 17. “اگر به این فکر می کنید که «اگر من مرده بودم همه چیز بهتر بود» پس به جای آن به این فکر کنید که «چقدر عالی که زنده ام. چون می توانم هر کاری را که می خواهم انجام دهم و فکر مردن را برای مدتی، شاید چند ماه، به تعویق بیندازم.» چون این فکر اکنون چه اهمیتی دارد؟ این سیاره حتی ممکن است چند ماه دیگر وجود نداشته باشد. “
 18. “من کلمه هدف را دوست ندارم. چون به این معناست که جایی در آینده، چیزی را پیدا خواهم کرد که باعث خوشحالی من می شود ولی تا آن زمان، من خوشحال نخواهم بود “.
 19. “رادنی دنگرفیلد تا چهل سالگی در کمدی موفق نبود”.
 20. ” ری کروک تا پنجاه سالگی فروشنده یک دستگاه میلک شیک ساز بود. سپس به طور اتفاقی با یک رستوران تمیز که همبرگر خوبی داشت و توسط دو برادر با نام خانوادگی مک دونالد اداره می شد، برخورد کرد. او وقتی پنجاه و دو ساله بود ، مک دونالد را خرید “.
 21. “ریموند چندلر ، موفق ترین رمان نویس سیاه (جنایی) در همه اعصار، اولین رمان خود را در سن پنجاه و دو سالگی نوشت”.
 22. اما او در مقایسه با فرانک مک کورت که در سن ?? سالگی، جایزه پولیتزر را برای اولین رمان خود، یعنی خاکستر آنجلا ، کسب کرد، جوان بود.
 23. “هری برنشتاین فرد کاملا ناموفقی بود تا اینکهپرفروشترین کتاب خاطرات خود را با نام دیوار نامرئی نوشت. چهل رمان قبلی او (چهل عدد!) توسط ناشران رد شده بود. وقتی کتاب خاطراتش بیرون آمد، او نود و سه ساله بود. یک نقل قول از وی: “اگر من تا ?? سالگی زندگی نمی کردم ، نمی توانستم این کتاب را بنویسم ، خدا می داند چه توانایی های دیگری در وجود همه ما مخفیست، اگر فقط می توانستیم آنها را تا ?? سالگی زنده نگه داریم».
 24. “زمانی که این مطلب را می نویسم ، چهل و پنج ساله هستم و هنوز هم نمی دانم وقتی بزرگ می شوم می خواهم چکاره بشوم. اما من دارم به این باور میرسم که همه آنچه که می خواهم باشم خودم هست.”
 25. “هر چقدر هم که شما بخواهید سبک مینیمالیستی داشته باشید، خوب یا بد، باز هم ذهنتان درگیر این چیزهاست”
 26. “کارآفرین بودن یعنی شما می خواهید محصولی تولید کنید که مشتری نتواند جای دیگری آن را پیدا کند”.
 27. “سکوت تنها مکانی است که ایده های خلاقانه شما از آنجا خواهد آمد”.
 28. “تنها کسی را استخدام کنید که بتوانید در طول یک سفر در کنارش در هواپیما بنشینید. ” [با نشستن کنار او مسئله ای نداشته باشید]
 29. “به دو نفر در شبکه دوستان کاری خود فکر کنید که یکدیگر را نمی شناسند اما شما تصور می کنید می توانند به زندگی هم ارزشی اضافه کنند. آنها را به همدیگر معرفی کنید. این کار را هر روز انجام دهید. و در انجامش، بهتر و بهتر شوید. هرچقدر ارزش بیشتری به شبکه دوستان خود بیافزایید (حتی اگر مستقیماً برای شما ارزش فوری به ارمغان نیاورد) ، ارزش شبکه دوستان کاری شما بیشتر شده و درنتیجه ارزش بیشتری نصیب شما خواهد شد.”
 30. “تنها مهارت هایی که شما برای کارآفرینی به آنها نیاز دارید توان شکست خوردن، ایده داشتن، فروش آن ایده ها ، اجرای آنها و پشتکار شما است ، تا اگر روزی هم شکست خوردید، از آن درس گرفته و به سوی ماجراجویی های بعدی حرکت نمایید”
 31. “وقتی چشمانم را باز می کنم از تاریکی می پرسم. امروز چه کسی را به من معرفی میکنی که بتوانم کمکش کنم؟ من یک مامور مخفی هستم و منتظر مأموریت. آماده ام که آن را دریافت کنم”
 32. “شما مجبور نیستید که یک چیز خیلی جدید خلق کنید. فقط سعی کنید که همان کار خیلی قدیمی خود را کمی بهتر از دیگران انجام دهید .”
 33. “راه دریافت ایده های خوب انجام دو کار است: ۱) دو ساعت در روز کتاب بخوانید. ۲) روزانه ده ایده را بنویسید. در پایان یک سال ، شما تقریباً هزار ساعت مطالعه کرده اید و ۳۶۰۰ ایده را نیز یادداشت نموده اید. “
 34. “تسلیم این واقعیت شوید که نمی توانید همه وقایع زندگی خود را کنترل کنید”.
 35. “شما هرروز بیدار نمی شوید که بگویید ،” من می خواهم هر کاری که لازم است انجام دهم تا پول زیادی بدست آورم “. شما بیدار می شوید و می گویید : «من یک مشکل بزرگ دارم. و بسیاری از مردم همین مشکل را دارند و هیچ کس به جز من نمیتواند این مشکل را حل کند. “
 36. “برای موفقیت در هر کاری: هر کالایی در آن صنعت را بشناسید، هر نوع حق ثبت اختراع را بدانید، و همه آن محصولات را امتحان کنید.”
 37. “نحوه تولید محصولات را متوجه شوید. محصولی بسازید که خودتان هر روز آن را قرار است استفاده کنید. اگر شخصاً آن محصول را دوست نداشته باشید نمی توانید آن را بفروشید.”
 38. “اگر چیز ارزشمندی دارید ، نباید از تماس سرد [یک نوع فروش تلفنی یا حضوری]، ترسی داشته باشید. آنها بیش از آنچه شما به آنها نیاز دارید، به شما احتیاج دارند.”
 39. “اگر ایده ای دارید ، روی پول متمرکز نشوید. روی چگونگی گذران زندگی خود تمرکز نکنید. این کار را انجام دهید: محصول خود را بسازید. آن را به یک مشتری بفروشید. محصول را برایش ارسال کنید. سپس آن کار را رها کنید “
 40. “اگر می خواهید موفق باشید، باید موفقیت را یاد بگیرید، از آن متنفر نباشید یا به آن حسادت نکنید.اگر حسادت می کنید، پس خود را از موفقیت دور کرده و رسیدن به آن را بسیار سخت تر خواهید نمود”.
 41. “در پانزده سال گذشته ، تنها زمان‌هایی که هر روز حساب بانکی خود را چک نمی کردم وقتی بود که کاری را انجام می دادم که به آن علاقه داشتم”.
 42. از دید خودتان: «طول عمر ارزش یک مشتری چقدر است؟ مزایای جانبی داشتن این مشتری چیست؟”
 43. “کل تاریخچه مشتری، مخاطب، خوانندگان و پلت‌فرم خود را بیاموزید”
 44. “اغلب اوقات دلیل واقعی خرید یک شخص از شما به خاطر محصول شما نیست ، بلکه به خاطر خود شماست”.
 45. “روزی که ریچارد برانسون به این ایده رسید، با شرکت بوئینگ هم تماس گرفت و از آنها یک هواپیما گرفت”
 46. “هر روز ، فصلهایی از کتابها را با چهار موضوع مختلف بخوانید یا ورق بزنید “.
 47. “امروز صبح زندگی نامه ای از میک جَگِر خواندم. همینطوریک فصل از کتاب ریجنسیس، که در مورد پیشرفت های علم مهندسی ژنتیک است و من درباره آن هیچ چیز نمی دانم، و نیز یک فصل از کتاب چیزهای کوچک زیبا، نوشته چِریل استرِید را خواندم “.
 48. “ده ایده بنویسید. در مورد هر چیزی. مهم نیست که ایده های تجاری باشند ، یا ایده هایی در مورد کتاب، یا ایده هایی برای سورپرایز کردن همسرتان در مسائل زناشویی، یا ایده هایی در مورد اینکه اگر به دلیل سرقت در یک مغازه دستگیر شدید چه کارهای را انجام دهید، و یا ایده‌ای برای ساختن یک راکت تنیس بهتر ، هر چیزی که دوست دارید بنویسید “.
 49. “همین الان ده ایده را تحت عنوان « چیزهایی که برای من خیلی بزرگ هستند» فهرست کرده و قدم‌های بعدی که برای تحقق آنها لازم است، نیز بنویسید.”
 50. “شما مجبور نیستید دیگر به این ایده ها نگاه کنید. هدف رسیدن به یک ایده خوب نیست. هدف داشتن هزاران ایده در طول زمان است تا عضله خلق ایده شما را پرورش دهد و آن را به یک ماشین ایده‌پردازی تبدیل نماید .”
 51. “یک فرستنده باشید”.
 52. “قسمت‌های دیگر مغز خود را نیز فعال کنید”.
 53. “ایده ها با ایده های دیگر جفت می شوند و بچه ایده ها خلق می شوند”.
 54. “به خود زیاد فشار نیاورید”.
 55. “در ترتیب کارهای روزانه‌ خود تغییراتی بدهید. من هر روز یک روتین سختگیرانه دارم. بیدار می شوم، کتاب می خوانم، می نویسم، ورزش می کنم، غذا می خورم و در جلسات شرکت می کنم (تلفنی یا حضوری)، سپس این روند را معکوس می کنم: می خورم، می نویسم، می خوانم و می خوابم.”
 56. “ما همیشه تنها چیزهایی را که به آنها علاقه داریم به یاد می آوریم”.
 57. بِن نِسویگ: “سه کاری که هنگام تلاش برای یافتن یک ایده جدید انجام می دهم: ۱٫ جستجوی توییتر مرتبط با عباراتی مانند: «ای‌کاش فلان چیز را داشتم»،
 58. «من الان به یک نفر پول دادم تا … »، «…. بدترین محصول است» ، «….. شرکت مزخرفی است»، «…. وب سایت مزخرفی دارد»، « …. سایت مورد علاقه من است »، «کسی می داند چگونه می شود ….» “.
 59. “فقط نگران خوشحالی خودتان باشید، که با کارهای احمقانه ی هیچ کسی محدود نمی شود ، مگر اینکه خود شما این اجازه را به آنها بدهید”.
 60. “من هر وقت در مورد چیزی قضاوت می کنم ، علائم نگارشی آخر جمله قضاوتیم را از علامت تعجب به علامت سوال تغییر می دهم. «او باید این کار را انجام دهد!» می شود «او باید این کار را انجام دهد؟» “.
 61. “یک کارآفرین متوسط ??این را می فهمد که پشتکار داشتن، به معنای این جمله کلیشه ای خودیاری نیست که می گوید «آنقدر ادامه دهید تا به خط پایان برسید!» درواقع پشتکار به این معنی است که «آنقدر شکست بخورید تا یک روز دیگر شکست نخورید [بالاخره به پیروزی برسید]» این یعنی پشتکار.”
 62. “صداقت تنها راه کسب درآمد در دنیای امروزی است.”
 63. ” «نه» ی که از عمق باور شما گفته شود بهتر از آن «بله» ایست که فقط برای جلب رضایت و حتی بدتر از آن ، برای جلوگیری از دردسر، گفته شود.” – گاندی
 64. “در زندگی همیشه ۳۰ درصد از افراد شما را دوست دارند، ۳۰ درصد از شما متنفرند و ۳۰ درصد که شما هیچ اهمیتی برایشان ندارید”.
 65. “وانمود کنید که همه به این سیاره فرستاده شده اند تا به شما آموزش دهند.”

مترجم:
نازنین راستی – سیما دشمن فنا

 

 

 

برچسب های درس:جیمز آلتاچر, خلاصه کتاب, خودتان را انتخاب کنید, سیما دشمن فنا, نازنین راستی
بازگشت به:خلاصه کتاب

دیدگاه خود را بنویسید